INTERSPORT VERÍ V UDRŽATEĽNOSŤ

 

Zodpovednosť je pre nás v spoločnosti INTERSPORT dôležité slovo.
Ako predajca športového tovaru si uvedomujeme, že naše rozhodnutia majú vplyv na životné prostredie prostredníctvom výrobkov v našom sortimente.
Mnoho značiek v sieti INTERSPORTe sa zaviazalo k trvalej udržateľnosti. Výrobné procesy a materiály šetrné k životnému prostrediu robia naozaj rozdiel. Taktiež množstvo produktov našich INTERSPORT exkluzívnych značiek McKINLEY alebo Energetics sa vyrába trvalo udržateľným spôsobom.

 

ZDRAVIE A AKTÍVNY ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Výber športovej výstroje by v dnešnej dobe mal byť zameraný nie len na výkon a kvalitu, ale aj s ohľadom na životné prostredie, pretože to je koniec koncov miesto, kde naše obľúbené aktivity najčastejšie vykonávame.

Svojim výberom môžete taktiež podporiť a podieľať sa tak na koncepcii udržateľnosti v športovom tovare a na významnom znížení našej ekologickej stopy.
Ak si teda ceníte udržateľnosť, mali by ste aj vy pri nákupe športového oblečenia venovať pozornosť environmentálnym označeniam.Recyklovaný polyester

Syntetické vlákna tvoria väčšinu globálnej textilnej výroby a ich väčšina sa vyrába z polyesteru (skr. PET). Tento výrobný proces má niekoľko nevýhod – použitie hodnotnej, upadajúcej suroviny, ako aj vysokú spotrebu energie.

Alternatívou je výroba recyklovaného polyesteru prevažne z použitých PET fliaš. Energia potrebná na recykláciu PET je nižšia ako pri výrobe nového polyesteru. PET fľaše sú zodpovedné za obrovské množstvo odpadu na celom svete, ich recyklácia tak pomáha zbavovať sa tohto odpadu. Moderné metódy recyklácie PET a následné textilné výrobné procesy zabezpečujú vysokú kvalitu látky vhodnej na športové oblečenie.

 • Udržateľné
 • Energeticky úsporný výrobný proces
 • Znižovanie odpadu na skládkach
 • Veľká dostupnosť zdrojového materiálu

Merino vlna

Merino vlna (zo špeciálneho plemena oviec merino) je obnoviteľný hypoalergénny zdroj ponúkajúci vynikajúcu prirodzenú priedušnosť, elasticitu, odvod vlhkosti, UV ochranu, reguláciu zápachu a izoláciu. Vlákna vlny merino sú aktívne, čo znamená, že reagujú na zmeny klímy tela a pomáhajú vám zostať v teple, keď je chladné počasie, a v chlade, keď je horúce počasie.
Niektorí výrobcovia udržiavajú obzvlášť vysoké štandardy udržateľnosti svojich výrobkov. Ponúkajú len výrobky z merino vlny z kontrolovaných chovov.

 • 100% prírodná
 • Pohodlná a regulujúca vlhkosť
 • Vysoký tepelný komfort
 • Prirodzená regulácia zápachu

Páperie R.D.S

Je skratka pre Responsible Down Standard, popredný štandard, ktorého cieľom je zabezpečiť, aby páperie a perie pochádzalo z kačíc alebo husí, ktorým nebolo ubližované. Pochádza zo zvierat chovaných s ohľadom na dobré životné podmienky. Navyše, štandard RDS ponúka transparentnosť dodávateľského reťazca. Perie a páperie má jedinečné izolačné vlastnosti vhodné na použitie v športovom textile.

 • Vynikajúca izolácia a funkčnosť
 • Pochádza z dobre chovaných kačiek a husí
 • RDS je nezávislý, dobrovoľný globálny štandard
 • Podporované skupinami za dobré životné podmienky zvierat, odborníkmi z odvetvia, značkami a maloobchodníkmi

Viaceré partnerské značky INTERSPORT ponúkajú výrobky s certifikátom RDS:


Produkty bez PFC

PFC sú zlúčeniny, ktoré sa používajú v DWR (vodoodpudivých) náteroch a vodotesných membránach aby zabezpečili vodeodolnosť. Výskumy zistili, že tieto látky môžu mať negatívny vplyv na nositeľa odevu aj na životné prostredie, ak sa tieto látky uvoľňujú. Po týchto zisteniach mnohé značky začali podnikať kroky na odstránenie niektorých alebo všetkých PFC z produktov. Produkty, ktoré sa už vyrábajú bez týchto látok sa najčastejšie označujú ako „PFC free“.


Technológia S.Café®

Napadlo vám niekedy, že kávu, ktorú pijete, je možné ďalej využiť v textile? Kávová usadenina je k dispozícii v obrovských množstvách, a preto je to veľmi udržateľný a k životnému prostrediu šetrný zdroj. Inovatívna látka S.Café sa vytvára spracovaním kávových usadenín kombináciou s polymérmi v energeticky úspornom procese. Ekologická technológia S.Café poskytuje vynikajúcu reguláciu zápachu a má schopnosť rýchlo schnúť. Poskytuje pohodlie v kombinácii s funkčnými vlastnosťami na všetky outdoorové aktivity.

 • Ekologická technológia výroby z prakticky neobmedzeného zdroja
 • Perfektná regulácia zápachov
 • Rýchloschnúca a pohodlná
 • UV ochrana
Produkty GREEN SERIES

 

Výrobky GREEN SERIES od partnerov INTERSPORT sú vytvorené podľa prísnych kritérií: hlavný komponent musí obsahovať ≥ 50 % zodpovednejších materiálov.

Sme hrdí na to, že môžeme byť súčasťou globálneho úsilia a spolupracovať s nadšenými zástancami zmeny na celom svete. Spoločne sme odhodlaní, ale nie sme dokonalí, ani ešte nemáme všetky odpovede.

Krok za krokom sa však snažíme napredovať.

Snažíme sa o zodpovednejšiu budúcnosť našich výrobkov prostredníctvom zásad Reduce, Recycle, Rethink.REDUCE

Používanie škodlivých materiálov, chemikálií a výrobných procesov prispieva k zmene klímy, nedostatku vody a globálnemu znečisteniu. Zníženie emisií CO2, spotreby vody a iných škodlivých chemikálií pomáha bojovať proti týmto globálnym problémom.
RECYCLE

Plastový odpad a mikroplasty znečisťujú svetovú pôdu, vodu, vzduch a telá ľudí a zvierat. Recyklácia plastov je nevyhnutná, pretože pomáha udržať ich opätovné použitie v uzavretom cykle a spomaľuje výrobu nových plastov.

RETHINK

V priebehu jednej generácie sa úroveň plastov, znečistenia a zmeny klímy stala neudržateľnou. Musíme prehodnotiť súčasný stav a spochybniť náš pohľad na prírodu, podnikanie, etiku a dizajn a výrobu našich výrobkov.