INTERSPORT 3D počítačová analýza nastavenia posedu

Ak vás bolia kolená alebo vám tuhne šija, zaujíma vás, samozrejme, prečo. Tieto starosti by ste si mohli ušetriť, keby ste správne sedeli. Dobrý bicykel totiž môže plniť svoje funkcie iba vtedy, ak je v harmonickom súlade s anatomickými danosťami cyklistu alebo cyklistky.

Odborníci z INTERSPORTu sa pri konzultáciách zaujímajú o vaše individuálne potreby a bicykel nastavia presne podľa vašich osobných parametrov. Rozhodujúce sú pri tom nasledovné kroky:

Optimálne nastavenie bicykla

Po zistení typu bicykla a výšky rámu nasleduje zamerania polohy vášho sedla na bicykli. Pre optimálnu polohu sedla na bicykli sú dôležité nasledovné kritériá:

1. Uhol ohybu kolien

Výška sedla sa kontroluje zmeraním uhlu ohybu kolena na hornom mŕtvom bode pedálu. V prípade, že je uhol príliš malý zhoršuje sa rozloženie tlaku na pedála môžu vznikať problémy s preťažením kolenného kĺbu.

2. Optimálna poloha sedla

Aby bolo zaručené aj pohodlie vašej chrbtice, merajú odborníci spoločnosti INTERSPORT pomer medzi sedlom a riadidlami. Pre optimálny prenos sily na pedál je rozhodujúce, aby sa najvyšší bod kolena nachádzal niekoľko centimetrov pred osou pedálu. Vďaka tomu sa sila dobre prenáša na pedál.

3. Správny uhol kolena

Zmeranie správneho uhlu kolena na spodnom mŕtvom bode umožňuje kontrolu výšky sedla. Ak je tento uhol príliš veľký, prenos sily je v tlakovej fáze horší a panva sa príliš vychyľuje na stranu

 

INTERSPORT vám nastaví bicykel

Kto sa rozhodne kúpiť si bicykel v Intersporte, dostane bicykel nastavený podľa individuálnej telesnej stavby. Špeciálna analýza posedu jazdca umožňuje odhaliť nesprávne nastavenia. Môžeme tak zlepšiť prenos síl z nôh na pedále.

 

Optimálna výška rámu

Pre správnu polohu sedla na bicykli je dôležitá optimálna výška rámu.

Vnútorná dĺžka nohy:


Zmerajte si vnútornú dĺžku nohy tak, ako je znázornené na obrázku (v stoji, bez topánok). Táto hodnota slúži na zistenie odporúčanej výšky rámu.

         

Výpočet vhodnej výšky rámu:


Horský bicykel:
dĺžka nohy x 0,57

Pretekársky bicykel:
dĺžka nohy x 0,66

Krosový/komfortný bicykel:
dĺžka nohy x 0,67

Ak sa hodnota nachádza medzi dvoma veľkosťami, platí nasledovné základné pravidlo:

  • pri športovom spôsobe  jazdy menší rám
  • pri spôsobe jazdy orientovanom na dlhšie trasy väčší rám.

 


Pre správnu pozíciu sedla na bicykli je dôležitá optimálna výška rámu. Tabuľka vám pomôže nájsť východiskovú hodnotu pre výber vhodného bicykla.

Počítačovú analýzu môžete využiť v týchto predajniach INTERSPORT:

INTERSPORT
Bratislava Centrál
INTERSPORT
Košice Optima
INTERSPORT
Levice
INTERSPORT
Liptovský Mikuláš
 
INTERSPORT
Nitra
INTERSPORT
Trenčín
INTERSPORT
Zvolen
INTERSPORT
Žilina Dubeň