Všetky témy

29.07.2021

Fitnes

Hula hoop – fitnes trend oslavuje svoj návrat

Nikdy ste neboli fanúšikom tímových športov a neoslovil vás ani pilates ani joga? V tom prípade máme pre vás jeden tip: Cvičenie, ktoré je zábavné a odbúrava stres – točenie obručou hula hop.

viac

28.06.2021

Bike

Otestované Marekom z INTERSPORTu: Genesis Impact Carbon 29" MTB

Na tomto karbónovom monocoque biku som v období od septembra minulého roku (s prestávkou) do mája 2021 najazdil 2200 Km. Veľkosť môjho rámu je 53cm a hmotnosť celého bicykla teda skvelých 10,5 Kg (uvádzaných 10,4 je pri veľkosti 48cm). Cena 2399 € už na prvý pohľad naznačuje že sa jedná o bicykel vyššej kategórie s kvalitnými komponentmi.

viac

03.05.2021

Outdoor

NÁVOD: STAROSTLIVOSŤ O TURISTICKÚ OBUV? UKÁŽEME VÁM, AKO NA TO!

Často vás zvykneme upozorňovať na to, že pri starostlivosti o vaše obľúbené outdoorové produkty nie je práčka tou správnou voľbou, a to isté platí aj v tomto prípade! V dnešnom blogu sa venujeme téme, ako si vyčistiť svoje turistické topánky a ako ich udržiavať. Naša turistická obuv je textíliou, ktorá je zo všetkých textílií pravdepodobne najviac namáhaná – lejak a páliace slnko namáhajú materiál zvonku, zatiaľ čo kamenistá a bahnitá zem namáhajú podrážky zdola.

viac

20.04.2021

Running

AKÉ TLMENIE BY MALA MAŤ BEŽECKÁ OBUV?

Keď hovoríme o tlmení bežeckej obuvi, znie to na prvé počutie veľmi sľubne. Väčšina z nás si spája slovo tlmenie s určitým pohodlím, ktoré zabezpečí, že svoje nohy počas behu nebudeme takmer cítiť. Z toho dôvodu je tlmenie najdôležitejšou časťou bežeckej obuvi. Nie všetky tlmenia sú však rovnaké, a preto by sme sa mali na túto tému pozrieť trochu podrobnejšie. Z tohto dôvodu venujeme téme: Aké tlmenie by mala mať bežecká obuv osobitú pozornosť.

viac

09.03.2021

Fitnes

Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami!

Potrebujete na športovanie fitnes štúdio, kompletne nastúpené mužstvo alebo tím?

viac

08.03.2021

Running

Wherever you take running, you never run alone!

Kedy ste si boli naposledy zabehať? Práve v tejto aktuálnej situácii nám často chýba tá správna motivácia, aby sme sa hýbali. Pritom šport a hlavne beh nám dáva tak veľa! Na čerstvom vzduchu si poriadne vyvetráme hlavy a to je dobré pre naše mentálne zdravie ako aj pre našu fyzickú kondičku.

viac

03.02.2021

Zimný šport

Prečo by ste mali chodiť na lyžiarske túry a čo by ste o nich mali vedieť

Plánujete skialpovú túru, chcete opäť vytiahnuť svoje skialpové lyže alebo iba tajne snívate o tom, že by ste aspoň raz mohli mať celé kopce iba pre seba? Nekonečné hory, nepojazdené svahy na zjazdovke a vedľa nej a to bez toho, aby ste sa museli s niekým predháňať o voľnú sedačku. Toto želanie si môžete sami splniť, síce to bude spojené s určitými obmedzeniami, ale v zásade je to možné. Tak teda: Poďme na skialp.

viac

28.01.2021

Aktuality

ŠPORTUJ SPÄTÝ S PRÍRODOU

Výber športového výstroja by v dnešnej dobe mal byť zameraný nie len na výkon a kvalitu, ale aj s ohľadom na životné prostredie, pretože to je koniec koncov miesto, kde naše obľúbené aktivity najčastejšie vykonávame. Svojim výberom môžete podporiť a podieľať sa tak na koncepcii udržateľnosti v športovom tovare a na významnom znížení našej ekologickej stopy.

viac

14.12.2020

Aktuality

Spotrebiteľská súťaž o lyže Atomic REDSTER S9

Realizovaná v predajniach INTERSPORT Liptovský Mikuláš, INTERSPORT Ružomberok, INTERSPORT Banská Bystrica a INTERSPORT Zvolen v termíne od 15.12. 2020 do 7.2. 2021 (ďalej len „súťaž“)

viac

18.11.2020

Zimný šport

Expert Point - postaráme sa o kvalitný zážitok na snehu

Ponuka lyžiarskej výbavy je široká a nové technológie neustále pribúdajú. Potrebujete nové lyže, lyžiarky, či prilbu no tápete medzi množstvom produktov, ktoré sú aktuálne na trhu? S nami sa nestratíte.

viac

28.10.2020

Running

Na čo musíme dbať pri kúpe bežeckej obuvi?

Chodidlá sú pravdepodobne jednou z najviac namáhaných častí končatín – počas dňa nesú celú našu váhu, zatiaľ čo nás v istom zmysle aj cielene vedú každodenným životom. Pri výbere vašich bežeckých topánok by ste mali pamätať na to, že pri behu pôsobí na topánku sila zodpovedajúca trojnásobku vašej telesnej hmotnosti. Nesprávne zvolená bežecká obuv nedokáže dostatočne kompenzovať vznikajúcu silu, čo v najhoršom prípade môže viesť k pádom alebo chronickým ťažkostiam. V tomto blogovom príspevku sa budeme venovať otázke, ktoré aspekty sú pri kúpe bežeckej obuvi dôležité.

viac

06.10.2020

Bike

Ako môžem vyčistiť svoj bicykel a postarať sa oň?

Aj vy raz budete konfrontovaní so situáciou, kedy váš milovaný bicykel bude totálne špinavý, alebo bude pri šliapaní do pedálov neustále škrípať a vŕzgať. Najneskôr vtedy príde čas, kedy sa budete musieť vyzbrojiť čistiacimi prostriedkami a handrami, aby ste vyhlásili vojnu špine. Rovnako dobre je vyčistiť bicykel pre zimnou prestávkou, aby ste sa pri prvých jarných lúčoch mohli okamžite vyšvihnúť do sedla.

viac

23.09.2020

Outdoor

Textilné membrány a ich funkcia

To, že sa v súvislosti s funkčným oblečením používa množstvo odborných výrazov, nie je žiadna novinka. Výraz membrána sa v tomto kontexte používa veľmi často. Často však chýba vysvetlenie, čo sa vlastne za ním skrýva. Každá membrána funguje na inom princípe. V tomto blogovom príspevku sa chceme venovať práve tejto problematike. Predstavíme vám najznámejšie technológie a aké funkcie tieto technológie ponúkajú. Pozrieme sa tiež na základný princíp membrán.

viac

03.09.2020

Outdoor

Batohy pre deti

Batohy a deti. Z tejto témy majú mnohý rodičia obavu i radosť. Na jednej strane sa rodičia tešia, že môžu pár gramov svojho nákladu rozložiť do ruksakov svojich detí. Na druhej strane tu je riziko, že ak deti budú musieť nosiť priťažké batohy, rýchlo ich prejde dobrá nálada. Hľadanie správneho batohu pre dieťa sa tak môže stať výzvou – či už ide o cestu do školy alebo prvú túru. Tento článok ponúka niekoľko informácií, aby ste vedeli, na čo dbať pri kúpe batoha, ak chcete, aby bolo vaše dieťa šťastné.

viac