Všetky témy

06.10.2020

Bike

Ako môžem vyčistiť svoj bicykel a postarať sa oň?

Aj vy raz budete konfrontovaní so situáciou, kedy váš milovaný bicykel bude totálne špinavý, alebo bude pri šliapaní do pedálov neustále škrípať a vŕzgať. Najneskôr vtedy príde čas, kedy sa budete musieť vyzbrojiť čistiacimi prostriedkami a handrami, aby ste vyhlásili vojnu špine. Rovnako dobre je vyčistiť bicykel pre zimnou prestávkou, aby ste sa pri prvých jarných lúčoch mohli okamžite vyšvihnúť do sedla.

viac

23.09.2020

Outdoor

Textilné membrány a ich funkcia

To, že sa v súvislosti s funkčným oblečením používa množstvo odborných výrazov, nie je žiadna novinka. Výraz membrána sa v tomto kontexte používa veľmi často. Často však chýba vysvetlenie, čo sa vlastne za ním skrýva. Každá membrána funguje na inom princípe. V tomto blogovom príspevku sa chceme venovať práve tejto problematike. Predstavíme vám najznámejšie technológie a aké funkcie tieto technológie ponúkajú. Pozrieme sa tiež na základný princíp membrán.

viac

03.09.2020

Outdoor

Batohy pre deti

Batohy a deti. Z tejto témy majú mnohý rodičia obavu i radosť. Na jednej strane sa rodičia tešia, že môžu pár gramov svojho nákladu rozložiť do ruksakov svojich detí. Na druhej strane tu je riziko, že ak deti budú musieť nosiť priťažké batohy, rýchlo ich prejde dobrá nálada. Hľadanie správneho batohu pre dieťa sa tak môže stať výzvou – či už ide o cestu do školy alebo prvú túru. Tento článok ponúka niekoľko informácií, aby ste vedeli, na čo dbať pri kúpe batoha, ak chcete, aby bolo vaše dieťa šťastné.

viac

21.08.2020

Outdoor

Akú turistickú obuv potrebujem?

Robustné vysoké topánky na horskú turistiku sa na prechádzku po lúke hodia asi tak ako žabky na horolezeckú túru. Ľudia sa často pýtajú, ktorá turistická obuv je tá najlepšia, avšak nemáme na to paušálnu odpoveď – naše chodidlá sú prinajmenšom tak odlišné ako túry, ktoré chceme podniknúť. Týmto blogovým príspevkom vám síce nebudeme vedieť naservírovať perfektné turistické topánky ako na striebornom podnose, ale urobíme maximum, aby sme vám aspoň poskytli prehľad bežných kategórií. Ak by ste neskôr v obchode uvažovali nad kúpou turistickej obuvi, budete mať o nej aspoň približnú predstavu.

viac

14.08.2020

Outdoor

Čo si zbaliť do batoha na viacdňovú túru?

Keď zavrieme dvere auta a s očakávaním sa pozeráme na prvý vrchol plánovanej túry, stále nás sprevádzajú určité pochybnosti. Máme skutočne všetko alebo sa po prvých výškových metroch psychicky zrútime, lebo sme niečo zabudli? Už názov to prezrádza. Otázka znie, čo je skutočne potrebné, aby sme si viacdňovú túru čo najviac spríjemnili. Samozrejme, vždy sa dá vziať viac. Ale sú určité predmety, ktoré by vám na žiadnej túre nemali chýbať. V tomto blogovom príspevku vám povieme, ktoré to sú!

viac

28.07.2020

Outdoor

Spací vak: Správna starostlivosť je dôležitá!

Určite to poznáte aj vy, keď sa po náročnej túre neviete dočkať, kedy konečne vojdete do stanu, aby ste z mäkučkého spacieho vaku mohli pozorovať zapadajúce slnko – len keby sa zo spacieho vaku nešíril ten zápach, ktorý je tam len preto, že ste ho po poslednej túre v minulom roku jednoducho vložili do skrine. V tomto príspevku vám dáme pár užitočných tipov, ako sa správne postarať o váš spací vak.

viac

13.07.2020

Bike

Čo musím zohľadniť pri kúpe elektrobicykla?

Výber správneho bicykla je pre mnohých dosť vyčerpávajúcim zážitkom. Ak sa k tomu ešte pridá aj elektromotor a pojmy ako watt, krútiaci moment a newton metre, cítime sa, ako by nás katapultovali späť na hodiny fyziky.

viac

06.07.2020

Bike

Aký bicykel je pre mňa vhodný?

Ak Vás ničí záplava ponúk bicyklov, ste stále nerozhodnejší a na konci iba zaklapnete notebook alebo sa ani neodvážite navštíviť obchod, v tom prípade vám radi pomôžeme týmto menším prehľadom tých najbežnejších kategórií.

viac

01.04.2020

Aktuality

Špeciálny režim predajní INTERSPORT počas epidémie

Od 1.4.2020 otvárame niektoré pobočky INTERSPORT, ktoré sa špecializujú na servis a predaj bicyklov

viac

12.09.2019

Akcie

INTERSPORT – správa o športe 2019

Najnovšia správa spoločnosti INTERSPORT aj tento rok ukázala, že pre Slovákov sú šport a pohybová aktivita veľmi dôležité.

viac

19.03.2019

Running

15 dôvodov, prečo začať behať

Ak ste ešte stále na pochybách, či sa na beh dať, ponúkame vám zoznam dôvodov, pre ktoré sa to oplatí.

viac

14.01.2019

Aktuality

INTERSPORT 5-COUNTRIE'S-CHALLENGE v Zell am See-Kaprun

Si nadšenec lyžovania, máš rád dobrodružstvo a miluješ hory? Tak hľadáme práve Teba! Staň sa spolu s ďalšími 4 účastníkmi súčasťou slovenského tímu.

viac

17.10.2018

Akcie

ŠPORTOVÝ REPORT INTERSPORT 2018

Slováci majú najradšej turistiku. Ako športovú aktivitu ju preferuje viac ako 51 % opýtaných. Až 55 % opýtaných športuje najmä kvôli lepšiemu zdraviu. Vyplýva to z exkluzívneho prieskumu verejnej mienky.

viac

06.08.2018

Akcie

NAKÚP V ZĽAVE A VYHRAJ!

Našim poslaním je prinášať šport ľuďom a veľmi si ceníme, že ste sa rozhodli seba, alebo svojich blízkych potešiť nákupom práve v INTERSPORTe. Trom vyžrebovaným výhercom vrátime vynaložené prostriedky vo výške nákupu naspäť!

viac