Nech trénujete kdekoľvek, nikdy nešportujete sami!

09.03.2021

Potrebujete na športovanie fitnes štúdio, kompletne nastúpené mužstvo alebo tím?


Podaktorí možno áno. Ale práve v poslednom roku, počas týždňov lockdownu, sme sa naučili vyhecovať sa k športu a byť aktívni aj keď sme sami. Uzavreté fitnes štúdiá, plavárne a telocvične nám nemôžu zabrániť v športovaní. Či už doma, v garáži, na záhrade, v obývacej izbe, v zamrznutých jazerách alebo v prírode. Šport sa dá robiť všade. Od online kurzov jogy po domáce tréningy cez YouTube - existuje neobmedzené množstvo možností trénovania aj mimo štúdia. Početné tréningy a tipy na cviky nájdete aj v našej apke Energetics.

Vďaka rôznym aplikáciám a sociálnym sieťam a nespočetným možnostiam vytvárania prepojení s rôznymi komunitami, s ktorými máme spoločné záujmy, nie sme v skutočnosti sami. Môžeme si spolu písať, mať videohovory, zdieľať športové výkony a tým sa navzájom motivovať. Takže môžeme trénovať sami doma, no predsa naďalej športovať spolu. Aj v čase rôznych obmedzení.

Z našich skúseností vieme, že časť Slovákov dokonca zintenzívnila svoje športové aktivity a nachádza útechu v aktívnom pobyte na čerstvom vzduchu, kde sa dá voľne dýchať a prevetrať si hlavu.

Patríte k ním tiež?

Motivácia tu zohráva kľúčovú úlohu. Vzájomná podpora je veľmi dôležitá. Motivácia je všetko, pretože bez nej nefunguje takmer nič. Často pomôže už aj optimálny outfit, pretože keď vyzeráte dobre, tak sa cítite dobre a chcete okamžite začať s pohybom.

Aká je vaša motivácia a váš športový cieľ? Chcete schudnúť, zostať fit alebo budovať svaly? Možno vám ale ide o spoločný strávený čas v skupine a preto je vzájomný kontakt a zdieľanie zážitkov veľmi dôležité.

Aby ste sa dokázali sami motivovať, máme pre vás niekoľko tipov:

So správnou podporou nikdy nebudete sami. My, z INTERSPORTu, sme tu pre vás. Aj so správnou výbavou, oblečením a obuvou na tréning.Obsah tohto príspevku pochádza od kolegov z INTERSPORT Nemecko.