Wherever you take running, you never run alone!

08.03.2021

Kedy ste si boli naposledy zabehať? Práve v tejto aktuálnej situácii nám často chýba tá správna motivácia, aby sme sa hýbali. Pritom šport a hlavne beh nám dáva tak veľa! Na čerstvom vzduchu si poriadne vyvetráme hlavy a to je dobré pre naše mentálne zdravie ako aj pre našu fyzickú kondičku.

Radíte sa medzi tímových bežcov alebo skôr k tým sólovým?

Priatelia sú tou najlepšou motiváciou, ktorí nás sprevádzajú pri športe. V rámci skupiny sa nám často beží lepšie, ľahšie sa vyhecujeme, dohodneme na termíne, ktorý aj dodržíme. Ale v tejto dobe si musíme poradiť ináč. Vďaka sociálnym médiám a skvelým možnostiam virtuálnych sietí môžeme si dohodnúť online tréningy a môžeme sa navzájom motivovať a podporovať. Dohodnutý termín predstavuje záväzný impulz, ktorý chceme potom aj dodržať. Bez zadaného podnetu sa motivácia rýchlo stráca a máme tendenciu odložiť beh na druhý deň. Je jedno, či si bežecké stretko dohodneme online alebo offline, je to najlepšia možnosť ako z nášho behania urobíme pravideľnú rutinu, ak sa k tomu nedokážeme vyhecovať sami.

Motivácia behať:

Ranný beh nás dobre naladí

Veľa bežcov zvykne behať hneď ráno. Veď pre toto sa nám hneď aj lepšie vstane o hodinku skôr. ;) Z pyžama hneď do bežeckého a pripraviť sa, pozor, štart! Príroda predstavuje pre začiatok dňa tú najkrajšiu kulisu a najlepšie nás dokáže naštartovať na výzvy začínajúceho dňa. Nič nedokáže prekonať východ slnka, prebúdzajúcu sa prírodu. Ale ak zas na druhej strane potrebujete zo seba doslova vybehať stres, ktorý sa nazbiera počas dňa, tak vám nič nestojí v ceste pre večerný beh.

Je jedno či beháte v prírode, v uliciach mesta alebo v byte na bežiacom páse – hlavne že beháte! Niekto preferuje pod nohami nerovnú pôdu lesných cestičiek, iní zas najradšej bežia rovno za nosom. Ako si vytvoríte bežeckú rutinu je len na vás. K behu môžete samozrejme pridať rôzne cvičenia doma.

Jedna vec je istá, nech sa rozhodnete pre akýkoľvek beh: po behu sa budete cítiť spokojne, fit, dobre a vyrovnane.

V INTERSPORTE nájdete pri výbere obuvi a outfitu svetové značky, veľký vyber a odborné poradenstvo pre každý beh, nezáleží či pri slnečnom počasí, alebo pri mrazivých teplotách. Športu zdar!

Obsah tohto príspevku pochádza od kolegov z INTERSPORT Nemecko.