Vďaka snežniciam sa môžete turistike venovať po celý rok

08.02.2013

V lete radi využijeme slnečné dni, aby sme spoznávali prírodu peši. Zimu však často ľudia vnímajú ako nútenú prestávku. A to neprávom, lebo vďaka snežniciam sa môžete turistike venovať po celý rok.

Ľudia, ktorí sa športu venujú aj v zime, oceňujú jednoduchosť a tesnú spätosť s prírodou. Preto sa aj zimná turistika na snežniciach stala takou obľúbenou činnosťou. Snežnice umožňujú objavovať krajinu pokrytú hlbokým snehom. Na miestach, kde sa turisti doteraz prepadávali po kolená do snehu, začína revír snežníc.

Výrobcovia snežníc svoje modely v posledných rokoch zlepšili tak, že to zimným turistom dovoľuje sústrediť už len na to, čo je skutočne dôležité – na prírodu. A akoby mimochodom zlepšuje chôdza na snežniciach fyzickú vytrvalosť a posilňuje svalstvo nôh. Ak si pomôžete aj trekingovými paličkami, efektívne precvičíte aj svaly paží.

Ako nájsť vhodné snežnice

Pri výbere vhodných snežníc by ste si mali dať pozor na niekoľko vecí:

Aká obuv sa hodí do snežníc?

Snežnice sa viazaním upevňujú na bežnú obuv. Najvhodnejšia je kvalitná zimná turistická obuv, v ktorej aj bez snežníc zdoláte ľahký terén. Najdôležitejšie vlastnosti, ktoré by mala mať:

Trekingové paličky zaručujú stabilitu

Špeciálnu výbavu na zimnú turistiku na snežniciach dopĺňajú pevné a ľahké trekingové paličky. Okrem toho odporúčame použiť turistické návleky, ktoré zabránia, aby sa vám do topánok nabral sneh.