McKINLEY

Next door to nature.Už  30 rokov je meno McKINLEY synonymum najvyššej kvality v oblasti outdoor výstroje. Čaká na Vás široké spektrum výrobkov – od turistickej a horskej obuvi cez funkčné oblečenie až po ruksaky, stany a spacie vaky.

Vďaka nepretržitému vývoju používaných materiálov a technológii, ako aj vďaka spolupráci s outdoor športovcami patrí dnes McKINLEY k vedúcim svetovým značkám v oblasti outdooru.

Aj ak sú Vaše ciele skromnejšie ako zdolať horu McKINLEY na Aliaške vysokú viac ako 6000m, ktorej meno nesie naša značka: kvalita a trvácnosť výrobkov McKINLEY Vás presvedčí!

Používané materiály 

Aquamax®

Technológia „Aquamax” garantuje nepremokavosť, odolnosť voči vetru a priedušnosť textílií. Pomáha regulovať telesnú teplotu pri športových aktivitách, a to aj v rozdielnych klimatických podmienkach.

DryPlus

„Dry Plus“ od McKinley zaručuje vysoké pohodlie a príjemnú telesnú teplotu. Dry Plus je technológia s pracovania vlákien, ktorá rýchlo odvádza pot z tela. Je viacero typov vlákien Dry-Plus a ich spracovania.

Sunprotection

Oblečenie McKinley s logom Sunprotection je vyrobené tak, aby chránilo pokožku pred nadmerným UVA a UVB žiarením. McKinley ponúka oblečenie s rôznym stupňom ochrany pred slnkom. Vyjadruje to hodnota UPF („ Ultraviolet Protection Factor“). Stupeň ochrany pred slnečným žiarením, ktorú poskytuje oblečenie McKinley sa pohybuje v rozpätí od UPF 15 do UPF 50.

Polygiene

Pot v skutočnosti nezapácha. Je však živnou pôdou baktérií, ktoré zápach spôsobujú. Technológia Polygiene využíva nízke koncentrácie prírodnej soli striebra, ktorá zamedzuje množeniu týchto baktérií a bráni tak vzniku zápachu.