Čo patrí do vaku na telesnú? Ako vybrať správny ruksak do školy?

29.08.2011

Keďže na jeseň začína školský rok, treba na jeho úspešný štart zaobstarať množstvo potrebných vecí. K nim nepatria len zošity alebo perá, ale aj výbava na Telesnú výchovu. Čo by sa malo nachádzať vo vaku na telocvik a na čo treba dbať pri výbere školského ruksaku? To vám dnes prezradí Intersport-Blog.

Hodiny Telesnej výchovy sú dôležitou kompenzáciou duševnej záťaže v škole. Keďže je na ostatných predmetoch telesná činnosť skôr len výnimkou, možno práve na „telesnej“ urobiť niečo pre svoju psychickú pohodu. Ale čo si má školák zabaliť, keď má hodiny Telesnej výchovy?

Samozrejme to závisí od miesta, kde budú žiaci športovať. Na klasické hodiny v telocvični, kde sa najčastejšie hrajú kolektívne hry alebo sa cvičí na náradí, sa odporúča fitnesové tričko a nohavice a halová obuv. Hlavnou požiadavkou na oblečenie je jeho priedušnosť. Pot by sa nemal koncentrovať na tele alebo v textile, ale mal by byť rýchlo transportovaný od pokožky smerom von. Preto sa športové oblečenie vyrába z mikro vlákien, ktoré nasávajú oveľa menej vlhkosti ako napr. bavlna. Vďaka špeciálnym technológiám vnútorná vrstva priťahuje vlhkosť, rýchlo ju transportuje k vonkajšej, vodu odpudivej vrstve, z ktorej sa okamžite odparuje do okolia. Obuv by mala mať odolnú protišmykovú a nefarbiacu podrážku. Okrem toho je potrebné dobré tlmenie a dostatočná stabilita tenisiek. Nezabúdajte ani na ponožky – do športovej obuvi patria funkčné ponožky – priedušné, anatomicky tvarované, nespôsobujúce otlaky a odreniny.

Ideálny ruksak do školy
Každý rok na jeseň si rodičia kladú dôležitú otázku: ako by náš syn, naša dcéra nosili do školy svoje veci čo najpohodlnejšie? Preto sme pre Vás na Intersport-Blogu zhrnuli, aké vlastnosti by školský ruksak mal mať.