Aké oblečenie je najvhodnejšie na cvičenie?

09.09.2011

Najdôležitejšou vlastnosťou fitnes oblečenia je priedušnosť. Pot, ktorý telo pri aktivite produkuje, by sa nemal hromadiť medzi pokožkou a vnútornou stranou oblečenia, ale mal by byť čo najefektívnejšie transportovaný na povrch. Preto sa pri výrobe kvalitných textílii používa mikrovlákno, ktoré sa vyznačuje vynikajúcou kombináciou hydrofóbnych a hydrofilných vrstiev.

Tak môže pot jednak rýchlo prenikať na povrch textílie, zároveň sa však zvonka cez odev tekutina nedostane. Aby sa dodatočne zabezpečilo čo najväčšie pohodlie, používa sa pri mnohých odevoch kombinácia materiálov Lycra a Supplex. Lycra je elastanové vlákno s vysokou elasticitou pre voľnosť pohybu a pohodlie pri nosení, s trvácnou kvalitou a tvarovou stabilitou. Supplex je tkanina, ktorá je mäkká, pevná a trvanlivá, priedušná, rýchlo schne, je ľahká a praktická. Ak sú oba tieto materiály zapracované do odevu, sú zaručené všetky spomínané pozitívne funkcie.

Malé doplnky, ako potítka alebo čelenky, taktiež pomáhajú mať pot pod kontrolou. Jedno si totiž treba uvedomiť: vlhký povrch tela sa ochladzuje oveľa rýchlejšie ako suchý – to má vplyv na pohodlie, výkon a v neposlednom rade aj na zdravie.