Wachaumarathon 2011: Beh rekordov

25.07.2011

Ešte vždy sa môžete prihlásiť na Wachauský maratón, ktorý sa koná 18. septembra. Už teraz však môžeme predpovedať, že tohtoročná bežecká udalosť v dolnorakúskom regióne zaradenom do Svetového dedičstva bude opäť lámať rekordy. V šiestich kategóriách ide o najlepšie osobné výkony a na špičke poľa sa možno dočkáme nových traťových rekordov.

Prihlásiť sa predbežne dá do 4. septembra – prípadne dovtedy, kým nebude dosiahnutý maximálny počet účastníkov. Michael Buchleitner nám povedal, že kapacitu tento rok dvihli na 10000 osôb, čo by bola rekordná účasť, lebo minulý rok prišlo 8500 bežcov z 20 krajín.

Bežeckí koučovia pre maratónskych debutantov
Trate Wachauského maratónu sú ideálne pre všetkých rekreačných športovcov, ktorí sa prvý raz postavia na štart takýchto pretekov. Čo je pre všetkých debutantov dôležité: Nájsť vhodné tempo. Nielen nováčikovia v štartovnom poli to majú ťažké, nervozita a tréma to komplikujú aj ostatným. Preto pobežia polmaratón aj maratón skúsení bežeckí koučovia, ktorí budú pre účastníkov udávať tempo a pomáhať im tak pri udržiavaní ich ideálnej osobnej rýchlosti.

Intersport hľadá 100 bežcov do tímu „Pro Touch“
Mimochodom: Ak sa chcete Wachauského maratónu zúčastniť za zvýhodnenú cenu a okrem toho dostať štartovací balíček od Intersportu, mali by ste sa rýchlo registrovať do tímu „Pro Touch“. Viac informácií a prihlášku nájdete tu.