Po úspechu expedície McKinley myslíme na nové výzvy

26.07.2011

Päťčlenný tím horolezcov z Rakúska nedávno navštívil Aljašku s cieľom zdolať 6194 metrov vysoký Mount McKinley. V batohoch mali výbavu rovnomennej outdoorovej značky McKinley od Intersportu. Intersport-Blog po úspešnom výstupe vyspovedal vedúceho expedície Markusa Amona.

Zhoda názvov značky McKinley od Intersportu a najvyššieho vrchu Severnej Ameriky nie je náhodná: McKinley to je outdoorová a lyžiarska výbava, ktorá vydrží aj v krutých podmienkach na Aljaške. Extrémny horolezec Markus Amon to môže potvrdiť. Počas expedície na Aljašku, ktorú viedol, používali stany, karimatky a batohy značky McKinley. „Výbava sa perfektne osvedčila aj v extrémnych podmienkach“, skonštatoval.

Jeho mobilným domovom bol v čase strávenom v horách špičkový stan „Sherpa 3“. „Je extrémne stabilný aj v silnom vetre, má nízku hmotnosť a súčasne ponúka dostatok priestoru“, zhrnul jeho vlastnosti Amon. Pochvaľuje si aj kompaktné rozmery zbalených karimatiek. V praxi sa mu osvedčil aj batoh Yukon.

Do kempu spolu, na vrchol samostatne
Expedícia bola jednoznačne úspešná. „Spolu sme vystúpili do predsunutého základného tábora, nazývaného Medical Camp. Na cestu k vrcholu vyrazil každý individuálne podľa svojho plánu“, povedal Amon. Na jeseň bude nasledovať expedícia do Nepálu. A na budúci rok je cieľom vrchol jednej z osemtisícoviek.

Fotografie: súkromný archív, Wikipedia