Zahrajte si s lietajúcim tanierom od Intersportu zadarmo

22.06.2011

Už len pár dní a začnú letné prázdniny. Dopisujú sa posledné písomky a všetci premýšľajú, ako strávia najbližšie dva mesiace. Máme tip, ako stráviť slnečné dni vonku v prírode: zahrajte si Frisbee. Žiaci si môžu ešte pred začiatkom prázdnin rýchlo zabehnúť do Intersportu a dostanú lietajúci tanier zadarmo! V dnešnom Intersport-Blogu vám ukážeme zopár zábavných možností čo sním.

Lietajúci tanier si môžete zobrat so sebou všade - či už do záhrady, k jazeru alebo k moru. Nemusí ostať pri jednoduchom hádzaní si taniera hore-dole. Ak nájdete dosť spoluhráčov, môžete vytvoriť dve družstvá. Prihrávkami spoluhráčom sa potom snažíte dostať tanier do súperovej koncovej zóny. Či stačí Frisbee len hodiť za čiaru ohraničujúcu koncovú zónu, alebo ho niekto musí v cieli chytiť, môžete prispôsobiť podľa zdatnosti hráčov.

Frisbee sa pri súboji dvoch družstiev mení na strategický kolektívny šport podobný futbalu a iným. Frisbee sa hrá aj závodne – predovšetkým v Amerike. Šport sa nazýva „Ultimate“ .

Takto vyzerá herná plocha:
 

Úmerne tomu, ako si chcete hru sťažiť, či ako profesionálne chcete hrať, môžete sa riadiť pravidlami, podľa ktorých hrávajú profesionáli:

  • Rozmery profesionálneho ihriska sú 100 krát 37 metrov.

  • Obe družstvá majú po sedem hráčov.

  • Hra končí, keď jeden z tímov získa 17 bodov.

  • Ak držíte tanier nesmiete bežať.

  • Každý dotyk so súperom je faul.


Darček od Intersportu ku koncu školského roku

Presne na záver školského roku daruje Intersport každému žiakovi lietajúci tanier zadarmo. Prajeme vám krásne prázdniny!