Čo na seba pri kolektívnych športoch?

17.06.2011

Farby dresu majú zvláštny význam: biela kráľovského baletu klubu Real Madrid, čierne a červené pruhy AC Miláno, výrazná červená FC Liverpool, belasá ŠK Slovan. Farba je vždy symbolom jednoty a spolupatričnosti.

Pre hráčov je popri výzore rovnako dôležitá aj funkčnosť oblečenia. Musí dobre padnúť a byť príjemné na nosenie. Dresy by preto nemali iba dobre vyzerať, ale byť priedušné, aby hráči na sebe nevláčili nepotrebný balast a oblečenie na citlivých miestach neodieralo pokožku.

Často sa zabúda na to, že tréningov je oveľa viac ako zápasov. Preto by malo byť vybavenie na tréning čo sa týka funkčnosti a pohodlia rovnako kvalitné, ak nie lepšie, ako dresy na zápasy. Predovšetkým počas prechodných období, teda na jar a na jeseň, je veľmi dôležité, ako sa na tréning oblečiete. Tričko aj šortky musia byť priedušné a odvádzať vlhkosť preč od tela čo najúčinnejšie.

Pri nižších teplotách odporúčame tréningovú súpravu s jemnou podšívkou. Keď prší, mali by ste si natiahnuť špeciálnu, nepremokavú bundu, ktorá má v golieri integrovanú kapucňu.

Šikovnou pomôckou pri tréningu sú rozlišovacie vesty v dvoch výrazných farbách, ktoré vám bez námahy umožnia rozdeliť družstvo na dva tímy.