Speedminton

06.06.2011

Speedminton. Znie to povedome. Niet divu, podobá sa na bedminton a je sním aj spriaznený. Speedminton je kombináciou bedmintonu, squashu a tenisu. Dnes sa v Intersport-blogu dočítate, prečo je šport na jún taký rýchly a čo potrebujete, aby ste si ho mohli zahrať.

Trocha športu počas príjemných jarných a letných dní spestrí čas a zabaví. Speedmintonový zápas vyženie váš tep do najvyšších otáčok, potom sa môžete príjemne schladiť v jazere či bazéne.

Na speedminton toho nepotrebujete veľa: dve rakety, rôzne loptičky („Speeder“) a „Speedlights“ na hru za šera alebo potme. Intersport ponúka všetko potrebné aj ako súpravu v praktickej taške. Okrem toho je dobré využiť aj prenosné značenie ihriska, ktoré za pár sekúnd premení každú plochu na speedmintonové ihrisko

Prečo je speedminton taký rýchly?
Od klasického bedmintonu sa speedminton odlišuje, ako to už meno prezrádza, predovšetkým rýchlosťou. Speedmintonové loptičky sú konštruované tak, že môžu dosiahnuť rýchlosť až 290 km/h (závodné loptičky). Sú o niečo ťažšie a majú kratšie „ pierka“ ako klasické košíky, dá sa s nimi preto dobre hrať aj pri stredne silnom vetre. Speedmintonové rakety sa podobajú na squashové. Použité materiály a výplet sú však modifikované a prispôsobené novému športu.Pravidlá
Speedmintonové ihrisko („Speedcourt“) sa skladá z dvoch štvorcov s rozmermi 5,5 x 5,5 metra, ktoré sú od seba vzdialené 12,8 metra. Speedminton sa hrá bez siete. Podrobnejšie vysvetlené pravidlá nájdete napríklad na Wikipedii (v angličtine).