Aký stan si mám vybrať?

03.05.2011

Stan a základné doplnky sú perfektnou výbavou na vydarený spontánny výlet. Intersport-Blog vám predstaví aktuálne modely. Stanovanie sa často spája aj s inými aktivitami, napríklad s behom či cyklistikou, preto vyhlasujeme stanovanie rovno za šport na mesiac máj.

Hľadáte vhodný stan? Nijaký problém, ponuka je bohatá, všetci dovolenkári, dobrodruhovia a športovci si nájdu ten ideálny model. Najdôležitejšia otázka, na ktorú treba poznať odpoveď je: Na čo stan potrebujem?

Dobrodružstvo, rodinná dovolenka alebo cyklotúra?
Som dobrodruh, ktorý trávi noci v stane ďaleko od civilizácie a hygienických zariadení? Správnou voľbou potom je niektorý z trekingových modelov. Vyznačujú sa kvalitnými materiálmi a sú vhodné aj do extrémnych podmienok. McKinley v tomto segmente ponúka modely „Sherpa 3“ (289,99 €) a „Escape 3“ (189,99 €).

Plánujem stráviť dovolenku s rodinou v kempe? Potom treba vyberať z veľkej ponuky rodinných stanov. Ponúkajú priestor až pre šesť osôb a dostatok miesta na batožinu. V Intersporte nájdete až osem modelov rodinných stanov od McKinley. Ich ceny sa pohybujú od 100 do 300 eur.

Vyrážam na cyklistický výlet? Chcem zo sebou ťahať čo najmenej ťažkých zbytočností? Potom sú správnou voľbou ľahké stany. Vyznačujú sa malými rozmermi v zbalenom stave a nízkou hmotnosťou. Ceny začínajú na 110 eurách.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorú oblasť využitia uprednostniť, a chcete mať stan po ruke najmä pre príležitostné spontánne výlety, odporúčame vám klasické kempingové stany. Ceny akciových modelov sa pohybujú už od 40 eur.

„Pop-Up“-stany: Postavené za pár sekúnd.
„Pop-Up“-stany sú čoraz populárnejšie. Poskladaný „Pop-Up“-stan vyhodíte do vzduchu a ten sa postaví prakticky sám. Dá sa aj jednoducho poskladať, vďaka malému triku - odborný personál v predajniach vám určite rád poradí. Stan je ideálny pre každého, ktorý si chce ušetriť zdĺhavé stavanie. V Intersporte už od 49,99 eur.

Na internete nájdete veľa videí, ktoré ukazujú ako rýchlo sa dá „Pop-Up“-stan postaviť. Za všetky aspoň jeden zaujímavý príklad. ;-)