Poradíte nejaké šikovné pomôcky, ktoré by sa dali zobrať so sebou napríklad na dovolenku či služobnú cestu?

25.02.2011

Štartom do aktívnejšieho a zdravšieho životného štýlu býva často fitnes žinenka. Zaberie málo miesta, rýchlo sa roztiahne a ponúka príjemné sedenie, kľačanie a ležanie pri každej forme gymnastiky a telesného cvičenia. Jej využitie siaha od ľahkého strečingu až po silové cviky s váhou vlastného tela, ako je napr. sed-ľah, vzpory ležmo a podobne.

Povrch žinenky je protišmykový, jej zloženie zabezpečuje dobré tlmenie, mäkkosť a tepelnú izoláciu. Navyše nevyžaduje v podstate žiadne ošetrovanie, pretože je pokrytá trvácnou vrstvou, ktorá nedáva šancu baktériám ani plesniam. Nečistota sa dá veľmi ľahko odstrániť bez toho, aby sa povrch poškodil. Ľudia, ktorí sa viac potia, si môžu podložiť uterák.

Theraband je jednou z najjednoduchších, avšak najvšestrannejších fitnes pomôcok – akési fitnes štúdio do vrecka. Tento latexový pás sa ponúka v rôznych stupňoch odporu, podľa toho, ako intenzívne s ním chcete cvičiť. Theraband môžete efektívne využiť tak na pohybový, kondičný tréning, aj na silový tréning.

Mnohostranný je aj takzvaný Balance-Disc. Na tomto vratkom tanieri zlepšujete silu, rovnováhu a šikovnosť – a to Vás pripraví na najrôznejšie športové aktivity: Či už na futbal, lyžovanie alebo tenis. Vaše pohyby budú efektívnejšie a ušetríte sily – a tým samozrejme rastie radosť zo športu a pohybu.

Jedno športové náradie sa už nejaký čas opäť teší veľkej popularite. So švihadlom sa trénuje zároveň sila, vytrvalosť, pohyblivosť a predovšetkým šikovnosť. Ideálne sa hodí aj na zahriate svalstva – začnite pomaly a postupne zvyšujte tempo.

Jednoručné činky sa používajú vo výkonnostnom športe, ako aj pre rekreačné fitnes účely. K dispozícii sú krátke tyčky, na ktoré sa dajú naložiť kotúče rôznych hmotností, alebo sety viacerých činiek s rôznymi hmotnosťami.

So všetkými týmito pomôckami máte v každom prípade najmobilnejšie fitnes štúdio na svete – a ten, kto cestuje na dovolenku stredne veľkým autom, si môže spomínané náradie bez problémov zobrať so sebou.