V lyžiarkach mi mrznú nohy, dá sa s tým niečo robiť?

21.01.2011

Pri lyžovaní je len máločo nepríjemnejšie ako studené nohy. Celé telo je premrznuté, vytráca sa ladnosť pohybov aj radosť z lyžovania. Keď vám mrznú nohy, strácate energiu a zhoršuje sa aj prekrvenie. Ani činnosť nervovej sústavy nie je optimálna a svalstvo nedokáže vyvinúť takú silu. Už o stupeň nižšia teplota znamená až osempercentné zníženie výkonu.

Našťastie však existuje riešenie: S vyhrievaním lyžiarskych topánok Thermic budú vaše nohy aj pri arktických mrazoch v teple. Systém sa skladá z vyhrievanej vložky a batérie upevnenej na lyžiarskej topánke. Batéria vysiela impulzy a vytvára vlny tepla – pôsobí to na nohy ako striedavý kúpeľ. Keďže chlad väčšinou prichádza od prsto, vyhrieva sa práve špička topánky. Navyše sa dá výkon systému Thermic individuálne nastaviť. Jediné, na čo nesmiete zabudnúť, dať batériu večer nabiť.

Ďalší dôvod, prečo využívať Thermic, je, že ho dostanete v každej predajni Intersport a jednoducho a bez námahy nainštalujete do každej lyžiarskej topánky. A ešte niečo: Vyhrievanie lyžiarskych topánok nie len niečo pre ženy, ani muži sa nemusia hanbiť používať ho, lebo znamená nielen príjemnejšiu, ale aj bezpečnejšiu lyžovačku.