Od Andorry po Kóreu: Intersport už pôsobí v 39 krajinách na celom svete

03.01.2011

Intersport najväčšou sieťou maloobchodných športových predajní na svete. S 5300 špecializovanými predajňami prináša Intersport šport ľuďom 39 národov. Počet predajní sústavne rastie. Z roka na rok pribúdajú stále nové krajiny. V roku 2010 to boli napríklad Egypt, Saudská Arábia a Južná Kórea. V budúcnosti pribudnú ešte ďalšie trhy.

V roku 1968 založili špecializovaní predajcovia z desiatich európskych miest spoločnú strešnú organizáciu Intersport. Okrem Rakúska boli zastúpené nasledujúce krajiny: Belgicko, Dánsko, Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Švédsko a Švajčiarsko. Za 43 rokov sa spoločnosť rozšírila na viaceré kontinenty a s obratom vyše 9.3 miliárd eur sa stala celosvetovo najväčšou sieťou športových predajní.
Predajne Intersportu medzičasom denne navštívi milión zákazníkov a kontinuálny rast aj im priniesol veľké výhody. Napríklad záruky Intersportu, ktoré platia vo všetkých 5300 predajniach. Napríklad záruka správne padnúcej obuvi. Intersport vymení všetky topánky, napríklad turistické topánky, tenisky alebo korčule, ak sa pri prvom použití objavia problémy. Alebo záruka najlepších cien Viac sa dozviete tu .

“Sport to the People”
Krédo Intersportu zostalo po všetky desaťročia rovnaké: Prinášať šport ľuďom. Od jesene Intersport prezentuje tento vznešený cieľ v novom dizajne: „Sport to the People“, tak znie nové motto, s ktorým sa stretnete v predajniach po celom svete.
Zakladajúci člen Intersport Österreich bol jednou z prvých národných organizácií, ktoré začali používať nové motto. Od 1. septembra sa zmenilo 284 predajní Intersport v celom Rakúsku v duchu „Sport to the People“. Centrála vo Welse (Horné Rakúsko) poskytuje servis aj 69 predajniam v Čechách, na Slovensku a v Maďarsku.

„Coachingzone“
Vrámci misie prinášať šport ľuďom premenil Intersport Österreich aj susedné krajiny na „Coachingzone“. Coachingzone je každé miesto, kde môžete pre svoje telo urobiť niečo dobré– aj počas všedného dňa. Môže to byť schodisko na ceste do kancelárie na treťom poschodí, rovnako ako každodenný večerný beh.

Nový koncept predajní prináša moderný zážitok z nákupu
S mottom „Sport to the People“ a Coachingzone je spojený aj inovatívny koncept predajní, vďaka ktorému sa zákazník v predajni poľahky zorientuje. Prvú predajňu s novou tvárou sme otvorili 14. októbra 2010 v rakúskom Klagenfurte. Počas posledných mesiacov minulého roka k nej v Rakúsku pribudlo spolu desať nových predajní. Nové predajne sme otvorili aj v Čechách a na Slovensku.

Intersport dobýva Áziu a Afriku
Od 4. februára 2010 má Intersport zastúpenie aj v Ázii. V Soule, hlavnom meste Južnej Kóree, sme v spojení s LG Fashion otvorili predajňu s rozlohou 1650 metrov štvorcových. Nasledovali ďalšie predajne. V októbri pribudla tretia špecializovaná predajňa Intersport – Flagship-Store s rozlohou 4000 metrov štvorcových. V Saudskej Arábii v súčasnosti máme dve predajne.
Franz Julen, výkonný riaditeľ Intersportu International, zdôrazňuje, že rast stále nekončí: „Dúfame, že o desať rokov budeme mať v desiatich ázijských krajinách asi 500 predajní.“
Intersport rozbehol rozsiahlu expanziu aj v Afrike. V októbri 2010 sme uzatvorili licenčnú zmluvu s rodinou Azzam, ktorá je na egyptskom trhu úspešne etablovaná ako predajca športového tovaru. 12 existujúcich špecializovaných predajní sa počas roka 2011 premení na predajne Intersport. V najbližších rokoch plánujeme v Egypre otvoriť päť nových predajní.