10 dôvodov, prečo ísť na zimnú dovolenku

05.11.2010

V ktorej rodine nepríde každoročne na pretras otázka: „Zimná či letná dovolenka?“. V lepšom prípade sa zrealizujú obe. Pre všetkých milovníkov zimy ponúkame „10 dôvodov, prečo ísť na zimnú dovolenku“, ktoré im určite pomôžu pri argumentácii.

01. Svieži vzduch: Krištáľovo čistý horský vzduch je nielen zdravý, ale prečistí hlavu a vyvoláva pocit šťastia.

02. Prekrásny výhľad: Snehom pokryté hory vás očaria už pri príchode do lyžiarskeho strediska. Keď sa vyveziete lanovkou hore a ocitnete sa medzi vrcholmi hôr, pohľad na štíty a krajinu pod vami vám vyrazí dych.

03. Jedinečné zážitky: Nezáleží či ste začiatočník alebo profesionál, lyžiar či snowboardista, jazda snehom vám rozbúši srdce a vyvolá vzrušenie, ktoré sa nedá porovnať s ničím iným.

04. Úžasné ticho: Hoci sa pohybujete po zjazdovke s inými lyžiarmi, cítite okolo seba zvláštne ticho, ktoré je úžasné.

05. Radosť zdieľaná s priateľmi a rodinou: Pri jazde dole svahom možno zabudnete na celý svet, športovať v zime spolu s rodinou a priateľmi však poteší najviac. Zábava na chate k tomu patrí tiež.

06. Après Ski: Mnohé lyžiarske strediská sú známe aj svojimi družnými a živými Après-Ski párty. Záver vzrušujúceho zimného dňa predsa treba osláviť!

07. Hry v snehu: Kde inde môžu dospelí stavať snehuliakov, užiť si guľovačku alebo robiť snežných anjelov, aby na nich ostatní nezazerali!?

08. Pestrá zábava: Kto hovorí, že musíte každý deň tráviť len na zjazdovke? Sánkovanie, výlety na snežniciach, lietanie na paraglajde a korčuľovanie predstavujú iba malú časť činností, ktorým sa môžete venovať.

09. Dovolenka pre mladších i starších: Zimné športy ponúkajú pre každého niečo – od detí až po seniorov. Snáď pri nijakej inej aktivite nie je možné splniť také rozmanité želania a potreby. Každý si príde na svoje!

10. Nijaké výhovorky: Po celom dni strávenom v lyžiarskej prilbe nebude mať nikto na hlave dokonale upravený účes. Nestretnete zrejme ani hladko oholených pánov, lebo každý sa ráno ponáhľa čo najrýchlejšie na zjazdovku. A najlepšie je to, že to nikomu nevadí!