Wachaumarathon 2010

10.09.2010

„Tento rok padne rekord!“

Do Wachauského maratónu ostáva už len desať dní. 18. a 19. septembra si v okolí mestečka Krems v Dolnom Rakúsku zmerajú sily v piatich rôznych disciplínach rekreační aj profesionálni športovci.

Mimoriadnym vyznamenaním pre Wachauský maratón je, že tento rok zastrešuje Majstrovstvá Rakúska
v polmaratóne. Na štart sa tak postavia najlepší z najlepších bežcov Rakúska. K nim sa pridajú účastníci z celého sveta. Cez Wachau smerom na Krems v tento víkend pobeží spolu 8500 športovcov z 20 krajín. Usporiadatelia vyzdvihujú malebnosť trasy vo vinárskom regióne. Pre návštevníkov je pripravených desať stánkov s ochutnávkou vín a víťazi namiesto pokálov dostanú vína pripravené špeciálne pre Wachauský maratón. Každý účastník obdrží spomienkovú medailu.

Napínavý polmaratón

Tí, čo pobežia o víťazstvo, asi nebudú mať čas zastaviť na na pohárik vína.. Špeciálne polmaratón bude napínavý: Usporiadateľ Michael Buchleitner je presvedčený, že tento rok bude prekonaný traťový rekord. Držiteľom najlepšieho času: 1 hodina, 2 minúty a 58 sekúnd je práve on. Dosiahol ho v roku 1998. Po dvanástich rokoch je najvyšší čas na nový rekord. „ Určite padne. Tým som si úplne istý“, povedal Buchleitner pre Intersport-Blog.

Priestor na obhajovanie svojho rekordu mu však neostáva. Organizácia a logistika vo Wachauskom údolí predstavujú mimoriadnu výzvu: Cieľ všetkých disciplín sa nachádza pri mestskom parku v mestečku Krems. Miesta štartu jednotlivých disciplín sú však rozdielne: klasický 42,195 km dlhý maratón začína
v Emmersdorfe. Účastníci polmaratónu vyrážajú zo Spitz an der Donau a pokračujú okresným mestom, štvrťmaratónci spolu s účastníkmi preteku tímov (10,5 km) štartujú v Dürnsteine. V nasadení je 50 autobusov, tri mimoriadne vlaky a dve lode, aby sa každý účastník dostal načas na svoj štart.

85 bežcov v „Pro Touch“-tíme

Mimochodom: Nezameniteľní vo svojich červených bežeckých tričkách budú zákazníci a zamestnanci Intersportu, spolu ich je 85, ktorí sa postavia na štart v troch disciplínach ako členovia "Pro Touch"-tímu.

Prípravy na ďalší ročník

Pri záverečnom špurte príprav ročník 2010 myslí Buchleitner už na nasledujúci rok. „Predovšetkým maratón má potenciál“, vymenoval disciplínu, kde je pre rok 2011 čo zlepšovať. Na štart sa v nej má totiž postaviť 10.000 bežcov...


Informácie pre účastníkov Wachauského maratónu na www.wachaumarathon.com