Nový extrémny beh Jozefa Rajchla

09.09.2010

Across USA

V septembri a októbri sa chystá najznámejší slovenský ultrabežec Jozef Rajchl prebehnúť krížom cez Spojené štáty 5 300 kilometrovú trať chce prebehnúť za 45 dní a vytvoriť tak svetový a Guinnessov rekord v kategórii Najrýchlejšie prebehnutie zo San Francisca do Washingtonu.

Štart behu je naplánový v San Franciscu na 10. septembra a cieľom nie je len vytvorenie vyššie spomenutých rekordov, ale aj zbierka na výskum liečby Parkinsonovej choroby pre nadáciu amerického herca Michaela J. Foxa – MJF Foundation a prezentácia ultrabehov medzi širokou verejnosťou.

Trasa v celkovej dĺžke 5300 kilometrov povedie cez americké štáty Kalifornia, Nevada, Arizona, Utah, Colorado, Kansas, Missouri, Illionis, Indiana, Ohio, Západná Virginia, Virginia až do Washingtonu D.C. Bežec bude musieť cestou pokoriť pohorie Sierra Nevada, Skalnaté hory, Apalačské vrchy a aj Death Valley (Údolie smrti). Beh bude o to ťažší, že Jozef Rajchl bude bežať bez podporného tímu, jediným sprievodcom bude cyklista Matúš Glatz, ktorý navyše na bicykli povezie aj všetko potrebné vybavenie.

Priemerná dĺžka denného behu bude 120 kilometrov, čo znamená, že Jozef Rajchl každý deň prebehne vzdialenosť rovnajúcu sa trom maratónom.

Beh Across USA organizuje občianske združenie Xtremerun DNV, viac informácií o ňom môžete získať na webe www.xtremerun.com, kde nájdete aj podrobné propozície, ďalšie informácie a fotografie v tlačovej kvalite. Môžete tiež priamo kontaktovať jeho hlavného organizátora Jozefa Rajchla na telefónnom čísle +421 949 124 131 alebo na mailovej adrese rajchl@tikdnv.sk.

Priebežné informácie o behu budú publikované na webe xtremerun.com, facebooku s predpokladanou trojdňovou periodicitou. Ak ich chcete dostávať automaticky, pošlite na adresu martin_(a)_mojdomcek.sk prázdny mail s predmetom Across USA a následne vás zaradíme do mailinglistu, ktorý bude po skončení akcie vymazaný a nebude za žiadnych okolností poskytnutý tretej strane.

Kto je Jozef Rajchl:


Narodil sa 17. mája 1981. Vytrvalostným behom sa venuje od roku 2004. K jeho najväčším úspechom patrí transkontinentálny beh Bratislava – Atény - Peking (12 054 km ubehnutých za 150 dní v roku 2008), prebehnutie Európy z Helsínk do Tariffy (5 329 km za 60 dní v roku 2005), stanovenie slovenského rekordu v behu na bežiacom páse (725 km za 7 dní v roku 2008) a prvého slovenského rekordu v behu mimo úrovne zeme (2010).