INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - INTERSPORT podporil dobročinný detský tábor. Poznáme výsledky verejnej zbierky! ::

INTERSPORT podporil dobročinný detský tábor. Poznáme výsledky verejnej zbierky!

27.06.2017

Od 7.12.2016 do 10.6.2017 ste mohli nájsť pri kasách v predajniach INTERSPORT po celom Slovensku malé pokladničky a prispieť na organizáciu detského tábora občianskeho združenia Štvorlístok deťom. Deti z chudobných rodín, siroty, polosiroty a týrané deti sa vďaka Vám, stovkám dobrovoľníkom a partnerom môžu tešiť na nezabudnuteľné leto. Veríme, že k tomu dopomôžu aj rôznorodé športové potreby, ktoré sme deťom venovali.

 

Detský tábor s pestrým programom


Tento rok sa tábor uskutoční 25. júna až 7. júla 2017 v Tajove, na úpätí Kremnických vrchov, blízko Banskej Bystrice. Pre deti je vždy pripravený aj pestrý program o ktorý sa stará Patrik Herman a Martina Briestenská. Na zozname aktivít je napr. jazda s hasičmi na motorovom člne, návšteva príslušníkov polície, výlety, ale aj koncert a kino.

 

Každý rok do tábora príde 110 – 120 detí z celého Slovenska vo veku 10-13 rokov. O tom, ktoré deti sa tábora zúčastnia, rozhodujú primátori, pracovníci obecných úradov a sociálni pracovníci, starostovia, riaditelia škôl, pedagógovia a krízové centrá s občianskymi združeniami. Celý tábor je pre deti zadarmo. Počas jeho trvania sa deťom dostáva materiálna pomoc formou oblečenia aj v rámci akcie Obleč si svoje dieťa.

Pomáha aj INTERSPORT

Na stranu sponzorov sme sa pridali tentokrát aj my v INTERSPORTe a rozhodli sme sa podporiť tento dobročinný projekt po finančnej a materiálnej stránke.

10. júna sa skončila verejná zbierka v INTERSPORT predajniach po celom Slovensku a hrdo môžeme oznámiť, že na organizáciu 20. ročníka tábora sa vyzbieralo viac ako 2000 eur!!!


Ďakujeme všetkým darcom rovnako ako aj p. Hermanovi z OZ Štvorlístok deťom a p. Buľovskému z OZ Parasport24 za pomoc. Bez vás by to nebolo možné!

V INTERSPORTe zároveň chceme, aby boli deti zdravé a hýbali sa. Na tábore sa budú môcť preto vyhrať do sýtosti s našou športovou výbavou: volejbalovými, futbalovými a basketbalovými loptami, softtenisovými a badmintonovými raketami, košíkmi a loptami, tenisovými a pingpongovými loptičkami, hokejkami, volejbalovou sieťou, rozlišovacími vestami, tričkami a pršiplášťami.

OZ Štvorlístok deťom

Celý projekt spustila v  roku 1999 Nadácia Markíza. Na jej úsilie nadviazalo občianske združenie Štvorlístok deťom, ktoré vzniklo v 2008.

V súčasnosti bok po boku každý rok pomáhajú deťom v núdzi a organizujú pre ne letný tábor. Nie sú však na to sami.

Podporujú ich stovky dobrovoľníkov od učiteľov až po podnikateľov a samozrejme široká verejnosť.


OZ Štvorlístok deťom nezabezpečuje pre deti len finančnú, ale aj materiálnu a personálnu podporu. Hlavnou myšlienkou projektu je priniesť deťom radosť a umožniť im v tábore uprostred prírody zabudnúť na starosti, vyblázniť sa, nadviazať nové priateľstvá a odniesť si z tábora nezabudnuteľné zážitky.

 

 

Viac informácií o OZ Štvorlístok deťom nájdete tu: http://www.stvorlistokdetom.sk/WORDPRESS/?page_id=13