INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Tipy vďaka ktorým si Vaše deti užijú jazdu na bicykli tak, ako nikdy predtým! ::

Tipy vďaka ktorým si Vaše deti užijú jazdu na bicykli tak, ako nikdy predtým!

20.04.2017

Všetci poznáme tie šťastné výrazy detí, ktoré sa bicyklujú. Na to, aby im na tváričkách zostali po celý čas a jazda na bicykli sa neskončila katastrofou, sme pripravili pre Vás 5 najdôležitejších tipov, ktoré treba pri výbere detského bicykla zvážiť.

 

1. Kvalita

Pri detských bicykloch je bezpečnosť na prvom mieste. Zákazníci by preto mali pri kúpe bicykla dbať na jeho dobrú kvalitu. Naše top detské značky bicyklov GENESIS a KTM sú vybavené komponentmi Shimano (napr. prehadzovačky a brzdy), ktoré sú vyrobené výlučne z vysoko kvalitného materiálu.

2. Bezpečnosť

Po tom, ako sa rozhodnete pre konkrétny model bicykla, Vám ho naši INTERSPORT odborníci poskladajú a servisný technik ho následne skontroluje. Deti budú môcť hneď vyraziť bezpečne na cesty.

3. Prispôsobenie bicykla

Deti baví jazdiť na bicykli hlavne vtedy, keď bicykel zodpovedá ich telesnej stavbe. Detské bicykle dostať s 12“, 14“, 16“, 18“ a 20“ kolesami. Dieťa by malo byť schopné účinne ovládať pedále a pri tom pohodlne sedieť na sedle. Deti od 6 rokov potrebujú spravidla bicykel s výškou rámu od 20 palcov. Bicykel, na ktorý musí dieťa najprv ,,dorásť“, neodporúčame. Dôležité je, či aj helma správne sedí. Ak nie, môže skĺznuť, čoho následkom sú veľakrát ťažké zranenia. Súčasťou servisu v INTERSPORTe je aj poradenstvo pri výbere správnej veľkosti helmy a jej nastavenie.

4. Testovacia jazda

Dieťa by malo byť vždy pri tom, keď sa bicykel kupuje. Len vtedy, keď si vyskúša sedlo bicykla a jazdu, vie INTERSPORT odborník posúdiť, či dieťaťu bicykel vyhovuje po všetkých stránkach.

5. Príslušenstvo

Aby sa bicykel hneď ,,nevyparil“, je zámka nevyhnutnosťou. Pre deti je najvhodnejšia zámka na číselný kód, pretože nehrozí strata kľúčika.

Všetko odfajknuté? Tak smelo do toho! Bezpečnej jazde už viac nestojí nič v ceste.