INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - 10 vecí, bez ktorých sa počas stanovačky v kempe len ťažko zaobídete ::

10 vecí, bez ktorých sa počas stanovačky v kempe len ťažko zaobídete

12.04.2017

Dobrodružstvo, pocit slobody a možnosť kedykoľvek zmeniť miesto dovolenky, plus raňajky uprostred prírody – to nie je len vízia, ale skutočnosť, ktorú zažíva každý návštevník kempu.

Kemp rovná sa prežitok?
Mnohým sa pri slove kemp vybavia v prvom rade predpotopné toalety, nefungujúce zástrčky a dvojplatničky. Úroveň kempov sa našťastie od začiatku kempingu na Slovensku značne zlepšila. Okrem zrekonštruovaných spŕch, toaliet a kuchyniek, vie často prekvapiť aj reštaurácia, či bufet priamo v areáli kempu.

Čo si zobrať so sebou
Rozhodnutie padlo – ide sa do kempu a to rovno so stanom. Pravdepodobne  už počas balenia rozmýšľate nad mnohými vecami a možno ste si doma v minulosti niečo kvôli tomu aj zabudli. Poznáme tú horkú príchuť, keď zistíte, že Vám niečo chýba až na mieste. Preto sme Vám to chceli uľahčiť a zostavili sme zoznam 10 vecí, ktoré by ste si určite mali do kempu vziať so sebou na stanovačku:

  1. Stan
  2. Spací vak
  3. Karimatka
  4. Varič
  5. Plynová kartuša
  6. Riad s príborom
  7. Termoska
  8. Multifunkčný nožík
  9. Baterka príp. iné svietidlo
  10. Skladacie stoličky

Všetko toto a ešte viac nájdete aj u nás:

Kempy na Slovensku
Slovensko sa v súčasnosti môže popýšiť pomerne veľkým počtom kempov, v ktorých môžete pobudnúť vo svojom stane, karavane alebo obytnom aute. Mnohé kempy poskytujú ale aj iné možnosti ubytovania - od mobilného domu  až po zrub. Predtým, ako vyrazíte na výlet, stačí ak si vyberiete lokalitu a typ ubytovania, ktorý by Vám vyhovoval. Pri rozhodovaní Vám pomôže hneď niekoľko webových stránok:

http://www.ekempy.sk/
https://sk.camping.info/slovensko/kempingy
http://slovakia.travel/uzitocne-informacie/ubytovanie/kempingy

Všade dobre, tak čo doma?