INTERSPORT POMÁHA DEŤOM v NÚDZI, POMÔŽ AJ TY!

07.12.2016

Od 7.12.2016 nájdu zákazníci predajní INTERSPORT po celom Slovensku na kase malé pokladničky, kde môžu prispieť na pomoc deťom zo sociálne slabých rodín, týraným, či opusteným deťom. Zbierka potrvá až do konca júna 2017 a výťažok bude použitý na organizáciu letných táborov v snahe urobiť chudobným deťom život na niekoľko okamihov krajším. Garantom zbierky a zakladateľom projektu je Patrik Herman, ktorý sa tejto charitatívnej činnosti venuje už dlhší čas. My v INTERSPORTe sme veľmi radi, že sme sa mohli stať jeho súčasťou a svojou „štipkou“ prispieť pre dobrú vec.

Viac o projekte združenia OZ štvorlístok
Žijú v skromných podmienkach, prišli o svojich rodičov, už vo svojom veku poznajú, čo je manuálna práca, nedostatok jedla, chudoba. Každoročne sa vyše stovka takýchto detí z celého Slovenska stretne v letnom tábore Nadácie Markíza a OZ Štvorlístok deťom.
              
Letné dobrodružstvo je jednou z mála svetlých chvíľ v ich životoch. Odchádzajú, často po prvýkrát v živote, zo svojho rodinného prostredia, ktoré im pripomína smútok či bolesť.  V skromnom či nedostatočnom oblečení, plné očakávaní. Deti z chudobných rodín, siroty, polosiroty a týrané deti dostanú priestor na zábavu, aby aspoň na chvíľu zabudli na smutné udalosti v rodine a materiálny nedostatok.
 
O deti sa tím dobrovoľníkov stará aj po lekárskej a materiálnej stránke. Počas celého tábora hľadajú deti poklad, ktorý im prinesie rozsiahlu materiálnu pomoc – školské ruksaky, kompletné vybavenie do školy, hygienické potreby, hračky, veľa ďalších užitočných vecí i darčekov pre potešenie.
 
Deti vo veku 10-13 rokov vyberajú starostovia a primátori obcí a miest, lekári, sociálni pracovníci, učitelia a riaditelia škôl, pracovníci krízových centier a detských organizácii z celej krajiny. Na príprave a organizácii sa podieľajú takmer dve stovky dobrovoľníkov z radov lekárov, záchranárov, psychológov, vojakov, príslušníkov polície či hasičského zboru, umelcov, desiatky podnikateľov, a to vo svojom voľnom čase a bez nároku na akúkoľvek odmenu. Všetok personál a organizačný tím pracuje nezištne bez akýchkoľvek finančných nárokov. Deti majú celý pobyt v tábore zdarma.
 
Pridajte sa k nám a pomôžte deťom aj nasledujúce leto pripraviť VIANOCE V LETE!
 
Viac info www.stvorlistokdetom.sk