INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Funkčný tréning ::

Funkčný tréning

09.12.2015

Mega power pre svaly, ktoré využívame pri bežných činnostiach

Môžeš vláčiť kamene, balansovať na uteráku, robiť drepy na kresle, dvíhať sa na hrazde… Fitnes trend „funkčný tréning“ je v každom prípade kreatívny. Trénovať môžeš sám/sama alebo s priateľom v lese, na ihrisku, v parku alebo jednoducho v obývačke, podstatné je, že trénuješ.

Hviezdy z Hollywoodu takto cvičia a teraz tento trend prišiel aj do Európy. So zmesou sily, vytrvalosti, potu, zábavy a dobrej nálady pôjde tvoje telo na plné obrátky. Voľné cvičenia stabilizujú svalový aparát a ako bonus budeš mať pevnú pokožku.

Čo vlastne dosiahnete „funkčným tréningom“?

Netrénujú sa tu špeciálne svalové skupiny, ide tu skôr o vnímanie šliach a kĺbov. Budujú sa a stabilizujú všetky svalové skupiny. Tak budete pripravení pre svoj obľúbený druh športu, každodenný život a zápas.

Jednoduché zlepšovanie kondície

V každom prípade zlepšuje funkčný tréning výkon, ohybnosť a kondíciu – a to dokonca takmer bez rizika úrazu a použitia komplikovaných strojov. Trup, hlavný stabilizátor človeka, tu zohráva veľmi dôležitú úlohu. Veľa cvičení sa preto vykonáva v stoji na obidvoch nohách, aby sa posilnila horná časť tela. Množstvo cvičení sa zameriava na brucho a ramená.

Pokročilí zvyšujú kondíciu rovnováhou

Typickou pre funkčný tréning je kombinácia tradičných cvičení s jednoduchými fitnes náradiami. Kto už zvláda kľuky na pevnej podložke, tak ďalším stupňom budú kľuky na gymnastickej lopte. Komu drepy vyčaria na tvári už len úsmev, nech to raz skúsi na balančnej podložke. Tak okrem posilnených svalov získate aj rovnováhu – a to je v každodennom živote často potrebné.

Veľké množstvo oblečenia pre tvoj tréning nájdeš aj v predajniach INTERSPORT alebo v našom online katalógu.