INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Všetci chcú stúpať do výšok ::

Všetci chcú stúpať do výšok

03.08.2015

Vydajme sa na vrchol: Zaistené cesty (ferraty) sú in, stále viac ľudí sa dokáže nadchnúť pre túto silovú turistiku. Pre skúsených lezcov má INTERSPORT v ponuke dve nové znamenité ferraty.

Hora volá. Lezenie po zaistenej ceste fascinuje. Vyžaduje si silu a vytrvalosť, odvahu a sústredenie, aby ste dokázali prekonať gravitáciu a závratné výšky. Predovšetkým v lete je nápor na ferraty obrovský. Každý, kto niekedy vstúpil do steny, mal nos vo vetre a holé skaly v hrsti, okamžite prestal myslieť na termíny stretnutí či daňové záležitosti. Cesta je cieľ a pocit, keď človek po náročnom výstupe dosiahne vrchol, je neopísateľný...

Téma bezpečnosti. Aj pri lezení po zaistených cestách je bezpečnosť najvyššou prioritou. INTERSPORT coach poukazuje na to, že aj zvládnutie výstupu po zaistenej ceste si vyžaduje základné znalosti o lezení. Okrem toho musí horolezec dôkladne poznať svoj horolezecký výstroj. K rozhodujúcim bezpečnostným prvkom patrí aj presné naplánovanie túry, pokiaľ ide o dĺžku a obtiažnosť trasy, ako aj informácie o počasí. Skôr ako sa dobrodružstvo začne, je bezpodmienečne nutné vykonať povinný „PARTNERCHECK“, odporúča INTERSPORT Coach. Nezaškodí ani absolvovanie základného kurzu. „Na prvom kurze vás odborník naučí najdôležitejšie lezecké techniky a techniky istenia, aby neskôr každý úchop na skale sedel,“ radí INTERSPORT Coach. Váš odborný predajca INTERSPORTu vám ochotne poradí pri výbere vhodného lezeckého setu ako aj v otázkach bezpečnosti pri lezení po zaistenej ceste.

Trendový šport získava na obľube. Aj v Hornom Rakúsku sa čoraz viac ľudí vydáva na cestu vo vertikálnej polohe. Celá spolková krajina rastie do výšky. Nachádza sa v nej okolo 20 zaistených ciest s rôznymi stupňami obťažnosti, takže si tu každý príde na svoje. Existujú tu aj dve zaistené cesty INTERSPORT: jedna vedie na vrchol Großer Donnerkogel neďaleko Gosau, druhá na Mahdlgupf v blízkosti obce Steinbach am Attersee. Obe ferraty sú pomerne náročné a ponúkajú veľkolepý výhľad. Stojí za to ich vyskúšať. Prajeme vám nebotyčný zážitok!