INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Skákací hrad pre dospelých ::

Skákací hrad pre dospelých

24.07.2014

Poznáte Bossaball? Trochu vám pomôžeme: Bossaball je nový zábavný šport, pri ktorom sa skutočne dostane na zábavu aj na šport…

Tá správna kombinácia. Bossaball spája plážový volejbal, futbal, skákanie na trampolíne a akrobaciu do jednej hry a podfarbuje to vášnivou hudbou. Hracia plocha je nafukovacia, má v strede sieť a na každej strane integrovanú trampolínu. Po odpískaní sa začína veľké skákanie - spoločné bláznenie je zábavné a udržiava v kondícii, podporuje koordináciu a kontrolu tela. Bossaball vyžaduje aj tímového ducha.

Aj pravidlá sú zábavné. Hoci je Bossaball mimoriadne zábavný, má aj pravidlá: Jedno družstvo môže mať tri až päť hráčov a títo si medzi sebou môžu prihrať loptu až osem ráz - je jedno akou časťou tela. Cieľom, prirodzene, je dostať loptu cez sieť na súperovu polovicu ihriska. Najvhodnejšiu pozíciu na útočenie má zvyčajne hráč skáčuci na trampolíne, ktorý pri každom útoku vyskočí do výšky.

Kto to vymyslel? Bossaball skrsol v hlave bývalého belgického tenisového profesionála a hudobného manažéra Filipa Eyckmanna. Turné jednej z jeho kapiel ho zaviedlo do Brazílie. Očarila ho atmosféra miestnych pláží - hral sa plážový volejbal, ľudia trénovali Capoeiru a skákali na trampolínach, a k tomu hrala hudba z neďalekých barov. Páčilo sa mu to tak veľmi, že na základe svojich dojmov v Španielsku okolo roku 2003 vytvoril Bossaball. V súčasnosti sa tento trendový šport teší v Holandsku a v Nemecku rastúcej obľube.

Hudba sa vznáša vzduchom. Bossaball bol pomenovaný podľa brazílskeho tanečného a hudobného štýlu bossanova. A hudba hrá pri Bossaballe vskutku významnú rolu: Rozhodca je vybavený píšťalkou, mikrofónom, perkusiami a mixážnym pultom. Vďaka nim dokáže poriadne rozpáliť publikum aj hráčov. „ Hudba, mäkká hracia plocha a nízke riziko zranení povzbudzujú využívať akrobatické techniky hry, ktoré robia hru príťažlivou“, hodnotí kouč z INTERSPORTu. Vyskúšajte si to!


Na oficiálnej stránke Bossaballu na Facebooku nájdete informácie o podujatiach a miestach, kde si môžete kúpiť alebo prenajať originálne Bossaballové ihrisko.