INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Turistika nie je hračka ::

Turistika nie je hračka

16.07.2014

Turistika je nepochybne fantastická! Myslia si to však aj deti? INTERSPORT blog vám prezradí niekoľko tipov, vďaka ktorým ani deti neodolajú volaniu hôr.

Plánujte spolu. Túra sa začína v obývačke: Ukážte deťom trasu, zaujímavosti a ciele výletu. Pridajte ešte niekoľko fotografií z internetu, ktoré vzbudia chuť vyraziť na túru.

Všetko dôkladne pripravte. Deti potrebujú viac tekutín než dospelí! Zabaľte si teda so sebou dostatok tekutín a potravín. Oblečenie by malo deti v horách chrániť pred slnkom a chladom: čiapka, bunda a slnečné okuliare sú povinnou výbavou, nehovoriac o kréme na opaľovanie. „Pevná obuv s kvalitnou podrážkou je pre deti rovnako dôležitá ako pre dospelých,“ zdôrazňuje kouč z INTERSPORTu.

Ponúknite zmenu. Cesta je cieľ a mala by byť preto čo najpestrejšia. Ak deti hodiny poženiete po lesnej ceste, budú unudené a nespokojné. Ak zídete z chodníka a sa vydáte cestou-necestou, osviežite sa pri vode, poleziete cez skaly alebo si oddýchnete na horskom pasienku s kravami, odpútate od námahy.

Užite si prírodu. Deti si prajú prírodu pochopiť - využite to a spojte príjemné s užitočným. Vreckový atlas prírody vysvetlí flóru a faunu, s ktorou sa stretnete, lupa a ďalekohľad ponúknu zaujímavé pohľady. Prestávka pri jazere alebo potoku s osviežujúcom kúpeľom nôh zase predstavujú „coolové“ chvíle.

Neklaďte si privysoké ciele. Naozaj musíte dosiahnuť vrchol kopca? Nemôžete na cestu dole radšej využiť lanovku? Klaďte svojim deťom výzvy, nepreťažujte ich však. „ Základným pravidlom je, s deťmi radšej rátať s tým, že túra potrvá raz tak dlho,“ upozorňuje kouč z INTERSPORTu.

Nezabudnite na suveníry. Deti sú zberači a lovci, milujú pamiatky, ktoré im pripomenú ich výlet. Či už je to pekný kameň, turistická palica, kus zvetraného dreva, turistický odznak alebo pečiatka na mape.

INTERSPORT praje vám a vašim deťom krásne chvíle strávené na výletoch!