INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Päť horúcich tipov na letné športy ::

Päť horúcich tipov na letné športy

31.05.2017

Slniečko sa usmieva, leto láka von: v trende sú bicyklovanie, turistika, beh a plávanie. Blog INTERSPORTu ponúka niekoľko „horúcich“ tipov, ako si pri športovaní aj počas leta udržíte chladnú hlavu.

1. Chráňte sa pred slnkom
Nezabúdajte na slnečné okuliare a predovšetkým na opaľovací krém. Ideálne je natrieť sa asi 20 minút pred začiatkom športovej aktivity vode odolným krémom s vysokým ochranným faktorom. Pozor: Potenie skracuje dobu účinnosti opaľovacieho krému. Hlavu a krk ochráni kapucňa. Ak trávite vonku celý deň, mali by ste siahnuť po funkčnom oblečení, ktorí chráni pred UV žiarením.

2. Pite, ale správne
Kto sa potí, musí aj piť, to je jasné, no väčšina z nás pije príliš málo. Avšak pozor: Ak pijete veľa, môžete negatívne ovplyvniť hladinu sodíka v tele. „Ak ste vonku asi hodinu, pokojne môžete doplniť stratené tekutiny, keď skončíte. Ak športová záťaž trvá dlhšie než dve hodiny, mali by ste každých 15 minút vypiť pol litra až liter tekutín,“ odporúča kouč z INTERSPORTu.

3. Zvoľte vhodný čas
Rána bývajú citeľne chladnejšie, predovšetkým v lese alebo v blízkosti vodných plôch. Aj za vlahých neskorých večerov sa trénuje ľahšie. Okrem toho sa tak vyhnete aj škodlivému prízemnému ozónu, ktorý dosahuje najvyššiu úroveň zvyčajne medzi druhou a piatou hodinou popoludní.

4. Využite možnosti schladiť sa
Keď sa telo za horúcich dní dostane poriadne do varu, mali by ste mu chvíľami dopriať aj malé ochladenie, napríklad prestávku v tieni stromu, schladenie chodidiel v potoku alebo zápästí v studničke… majte oči otvorené a určite nájdete „cool“ možnosti.

5. Správne sa obliekajte
Športovanie v lete znamená predovšetkým jedno: potenie. Vtedy oceníte voľné, priedušné funkčné oblečenie. „K pokožke sa tak dostane viac vzduchu a nič tak nebráni odparovaniu potu,“ konštatuje kouč z INTERSPORTu. Tmavé farby síce efektívnejšie chránia pred UV žiarením, no akumulujú viac tepla.

INTERSPORT vám rád v týchto horúcich mesiacoch pomôže správne sa obliecť: Podľa druhu športu, nájdete ideálne funkčné oblečenie na váš letný šport vo všetkých predajniach INTERSPORT, kde vám ochotne poradia naši INTERSPORT koučovia!