INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - „Kettlebell“ je ultimatívnou pomôckou pri funkčnom tréningu ::

„Kettlebell“ je ultimatívnou pomôckou pri funkčnom tréningu

18.10.2013

Funkčný tréning je trendom z USA! Čo je to? Spája prvky vzpierania a intenzívneho tréningového programu. Jednou z najdôležitejších pomôcok je kettlebell od Energetics. Aké je jeho najvhodnejšie využitie a na čo si pri tom dávať pozor sa Intersport-blog popýtal u profesionálneho trénera.

 

  • Kettlelbell, čo v preklade znamená niečo ako „guľové závažie“ , je výbornou tréningovou pomôckou a pri funkčnom tréningu je nenahraditeľný. Čo je však aj v tomto prípade dôležité: Aby ste mohli túto pomôcku efektívne využívať, musíte si najprv vypracovať určitý základ. Keďže majú tieto cvičenia mimoriadne vysokú intenzitu, vystavujete sa riziku vzniku zranenia.
  • V USA medzičasom dokonca vznikli špeciálne tréningové štúdiá. Kettlebell tam je pri tréningu jednou z najdôležitejších pomôcok. Cvičí sa zväčša v skupinách, čo oveľa viac človeka baví, okrem toho sa cvičenci navzájom motivujú. Aby si tréner udržal prehľad, majú skupiny päť až sedem členov.
  • Na tréning s kettlebellom by ste mali mať telo natoľko pod kontrolou a dostatočne trénované, aby ste mali stabilný trup. Potom už tomuto komplexnému cvičeniu nestojí nič v ceste. Cvičenia s kettlebellom je vhodné kombinovať s hádzaním medicinbalu alebo s mŕtvym ťahom.
  • Teraz konkrétne k obsahu tréningu: Najvhodnejší je kruhový tréning. Ide pri ňom o to, dosiahnuť predpísaný počet opakovaní – čas, ktorý potrebujete na ich vykonanie sa meria. Rýchlosť si tak môže regulovať každý sám.

 

Kettlebell od Energetics  teraz kúpite exkluzívne v Intersporte!

*Thomas Bubla sa venuje vede o telesnej kultúre a je spolumajiteľom viedenského fitnesštúdia First Floor.


Ďalšie príspevky na tému fitnes

Efektívny tréning s pomôckou „Vibration Stick“
Viac než len nový fitnes trend: „Functional Trainer“


Napadlo vám niečo v súvislosti s touto témou? Autor našich blogov Michael Vielhaber sa poteší každej vašej správe!