INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Efektívny tréning s pomôckou „Vibration Stick“ ::
|Viac

Efektívny tréning s pomôckou „Vibration Stick“

30.09.2013

Vibračná tyč značky Energetics je veľmi efektívna tréningová pomôcka – ale iba vtedy, ak ste schopní cviky vykonávať čisto a kontrolovane. Fitnes kouč Thomas Bubla vysvetľuje, ako a načo vibračnú tyč najlepšie využiť a ako s ňou správne trénovať. Krôčik od začiatočníka k profíkovi závisí predovšetkým od sústredenia.


  • Vibračná tyč je vhodná, ak máte problémy s plecami. Výborne s jej pomocou pripravíte kĺby na tréning a aktivujete svalstvo na ďalšie cvičenia. Tyč je ideálna na tréning chrbta, vlastne sa perfektne hodí na precvičenie celého trupu. Praktický príklad: Využite vibračnú tyč so sed-ľahom.
  • S tyčou však môžete trénovať aj mimoriadne účinne a veľmi cielene. Pokročilí využívajú vibračnú tyč spolu s inými pomôckami. Fantasticky to funguje napríklad so vzduchovým vankúšom, ktorý zospodu zabezpečuje stabilitu. Veľmi náročné cvičenie je povedzme drep, pri ktorom dodatočne pracujete aj s tyčou.
  • Treba poznamenať, že praváci majú spočiatku zvyčajne problémy s ľavou rukou. Dosiahnuť amplitúdu, teda čisté a rovnomerné kmitanie, nie je vôbec jednoduché. Sami musíte tyč viesť, čo je veľmi náročné na koordináciu. Čím častejšie to však budete skúšať, tým ľahšie to bude!
  • Vibračné tyče sa hodia aj pre začiatočníkov, len treba začať s jednoduchými cvičeniami a postupne náročnosť zvyšovať. Na začiatok sa tiež odporúčajú obojručné cviky. Táto tréningová pomôcka je vhodná pre všetky vekové skupiny a veľmi často sa preto využíva aj pri skupinových tréningoch.