To je pocit slobody pri zimných športoch

22.01.2013

Regular alebo Goofy? Každý, kto na túto otázku odpovie myknutím pliec, prezrádza, že sa do snowboardovania veľmi nevyzná. Ak ste na tom podobne, naozaj vám odporúčame jazdu na snowboarde aspoň vyskúšať. Ak si chcete užiť slobodu na snehu radšej na dvoch doskách, s freeridovými a freestylovými lyžami máte ideálnu príležitosť.

Adrenalínoví nadšenci jazdia v neupravenom teréne na snowboardoch, fanúšikovia upravených zjazdoviek jazdia zase na lyžiach. Takéto striktné rozdelenie patrí medzi profesionálmi aj rekreačnými jazdcami dávno do historických príručiek zimných športov. Aj mimo zjazdoviek stretávate čoraz viac lyžiarov. Jedným z dôvodov je technológia „Rocker“, ktorá si našla cestičku od snowboardov k lyžiam.

„Freestyle-Rocker“, „Freeride-Rocker“ – obe označenia nesú v názve prísľub slobody. A naozaj ju ponúkajú, lebo svet mimo upravených zjazdoviek je veľký, vzrušujúci a pestrý. Keď sa púšťate mimo zjazdovku, mali by ste si dať pozor, aby vás oblečenie pri pohybe neobmedzovalo.

P.S.: Pre všetkých, ktorí ešte vždy rozmýšľajú nad otázkou: „ Regular alebo Goofy?“. Je to označenie spôsobu, ako môžete stáť na snowboarde. Ak ste „Regular“, máte vpredu ľavú nohu, ak ste „ Goofy“ máte vredu pravú nohu.