Detské lyžiarske oblečenie

17.01.2017

Zimné oblečenie pre deti musí zodpovedať ich potrebám. Neznamená to iba, že bude sedieť veľkosť. Deti sú často oveľa aktívnejšie ako dospelí a sú citlivejšie na vonkajšie vplyvy. Práve preto býva aj detské športové oblečenie detailne prepracované. Čo všetko môže takéto oblečenie ponúkať?

Bezpečnostné normy definujú špeciálne kritériá, ktorých dodržiavanie Intersport garantuje a deklaruje nápisom „Safety for Kids“. Ak sa rozhodnete pre zimné oblečenie značiek Etirel, Firefly alebo McKinley, nájdete na tovare označenie s nápisom „Safety for Kids“. Upozorňuje na špeciálne bezpečnostné funkcie oblečenia. Európska norma napríklad upravuje šnúrky a sťahovania. Nemali by byť totiž priveľmi dlhé a musia byť spracované tak, aby sa zabránilo mimovoľnému zachyteniu sa.

Reflexné prvky

Reflexné prvky integrované priamo na oblečení zvyšujú bezpečnosť vášho dieťaťa na ulici. Výrazne sa od nich odráža svetlo a tak sú deti viditeľnejšie najma pri cestách. Platí samozrejme pravidlo, že čím je takýchto prvkov viacej, tým je dieťa viditeľnejšie.  

Chin guard – ochrana brady

Zips je pri hornom ukončení prekrytý navyše kusom látky, najmä z vnútornej strany. Prekrytie sa môže zahýbať mierne aj do vonkajšej strany. Tento detail navyše je ochrana detí pred pricviknutím brady do zipsu pri zapínaní bundy. Pri detskom oblečení býva tento materiál často flís aby sa brada z vnútornej strany nešúchala o drsný materiál alebo samotný zips.

„Rastúce oblečenie“

Niektoré značky ponúkajú tzv.rastúce detské zimné oblečenie. Sú si vedomé, že ak chcú vyrábať vysokokvalitné detské oblečenie na zimu, bude toto oblečenie vo vyšších cenových kategóriách. Aby ho rodičia potom nemuseli na dalšiu sezónu hned meniť ponúkajú možnosť oblečenie predĺžiť rôznymi šikovnými technológiami. Napríklad rukávy na vetrovke a spodná časť nohavíc je zvnútra podšiitá o niekoľko cm. Zvonkajšej strany teda nič vizuálne neprekáža. Ak vám dieťa podrastie tak toto šitie odpárate a životnosť oblečenia u detí tak predĺžite. Šitie je navyše kontrastné aby bolo jasné, ktoré švy môžete odpárať. Postum vyzerá takto: https://goo.gl/ma748h

Popruhy na nohaviciach

Konkrétne na spodnej strane nohavíc majú niektoré modely gumený popruh alebo popruh zo spevnenej tkaniny. Popruh býva odopínateľný a nastaviteľný. Prevlečie sa cez neho chodidlo alebo priamo topánka. Vďaka tomu držia nohavice na vašom dieťati na svojom mieste a nevyťahujú sa ani pri pádoch na lyžiach, ani po hodinách šantennia v snehu. Nohy tak majú kryté a v suchu.

 
Zdroje fotografii:
Rastúce oblečenie: https://www.columbiasportswear.co.uk/ski-clothing-guide.html
Popruhy na nohaviciach: http://www.legowear.com/pim-671-ski-pants/?options=2223810