Lyže musia robiť, čo chce lyžiar – nie opačne!

15.11.2012

Výber vhodných lyží je individuálny a závisí od techniky jazdy každého lyžiara. Ak uprednostňujete plynulú jazdu po upravenej zjazdovke, skúste s lyžami z kategórie racecarver so sendvičovou konštrukciou.

Lyže musia robiť, čo chce lyžiar – a nie opačne. Preto je dôležité, aby sa lyžiar pustil na zjazdovku s lyžami, ktoré mu vyhovujú. Intersport delí lyže, ktoré v predajniach ponúka do dvoch hlavných skupín a celkovo do štyroch podskupín: Allmountain-Rocker, Tip- and Tail-Rocker, Freestyle-Rocker a Freeride-Rocker. Všetky sú teda typu Rocker.

Ak jazdíte prevažne na zjazdovkách a najlepšie sa na vás hodí opis športový lyžiar, najviac oceníte zjazdové lyže a lyže kategórie Allmountain. V ideálno prípade sú vyrobené klasickou sendvičovou technológiou a majú drevené jadro.

Intersport ponúka Fischer „Superrace RC4“

Týmto požiadavkám zodpovedá napríklad model Fischer „ Superrace RC4“. Pri jeho konštrukcii sa využíva superľahký hi-tech materiál Air Carbon, ktorý sa doteraz používal iba v leteckom priemysle. Vďaka technológii „Lochski“ (otvor na špičke a päte lyže) sa podarilo znížiť hmotnosť lyží, zlepšiť celkovú obratnosť, točivosť a jazdné vlastnosti.