Behanie: Nový 24 hodinový šport

04.03.2014

Prší. Je chladno. Už je tma. Tri vety, ktoré boli kedysi častou dôvodom, prečo nemožno absolvovať plánovaný bežecký tréning. Dnes rekreační športovci vedia: Časy sa menia, bežecké textílie sa stále zlepšujú!

S novým bežeckým textilom značky Pro Touch sa beh stáva 24 hodinovým športom: Cez deň, večer či dokonca v noci, na slnku, v daždi, v horúčave, v zime, … – takmer všetky prekážky, ktoré nám bežne príroda stavia do cesty, sa dajú teraz zdolať v bežeckom oblečení z predajní Intersport!

Vonku prší, je tam zima? Nové bežecké textílie majú funkčný systém manažmentu vlhkosti. Jednoducho povedané: Dažďová voda sa nedostane k telu, naproti tomu je pot rýchlo transportovaný smerom von. Špeciálna funkčná spodná bielizeň udržiava v teplotách pod nulou teplo bez toho, aby spôsobovala prehriatie organizmu. Vďaka tomu je telo udržiavané v optimálnej teplote.

Fúka vietor? Silný studený vietor v chladných ročných obdobiach spôsobuje, že takzvaná pocitová teplota je ešte nižšia ako skutočne nameraná hodnota teploty vzduchu. To sa označuje aj ako „Wind-Chill-Effekt“. Aby tento nemal žiadnu šancu, starajú sa windstopperové nohavice a vetru odolná bunda o to, aby vietor vôbec neprenikol ku koži.

Je tma, hmla sa dá krájať? To ešte nie je dôvod na zrušenie tréningu: Vďaka reflexným prvkom sú bežci pre ostatných dobre viditeľní. Zatiaľ čo sú ľudia v tmavom oblečení v noci alebo za zlej viditeľnosti zaregistrovaní až z 25 až 30 metrov, v reflexnom oblečení je to až  130 až 160 metrov. Okrem toho je výborným spoločníkom aj LED čelová lampa, s ktorou v tme alebo hmle perfektne vidíte. Takže tenisky na nohy a hor sa na obľúbenú bežeckú trať!