Rebríček troch najšialenejších „extrémnych športov“

29.10.2012

Žehlenie doma medzi štyrmi stenami je nuda? Živý plot slúži len na ohraničenie pozemku? So syrom sa nedá robiť nič iné ako ho jesť? Všetky tieto tvrdenia sú nesprávne, ako nám to ukáže rebríček troch najuletenejších „extrémnych športov“ v Intersport-Blogu.

Väčšina rekreačných športovcov asi ešte nikdy nepočula o „ extrémnom heckingu“, extrémnom žehlení alebo o Cheese rollingu. Je síce otázne, či sa pri týchto aktivitách skutočne jedná o športové disciplíny. Extrémne sú ale v každom prípade.

1. miesto: „Cheese rolling“

Každý rok na jar sa v anglickom grófstve Gloucestershire schádza veľké množstvo súťažiacich, aby dolu kopcom naháňali valiaci sa syr. Akékoľvek komentáre k tejto súťaži či vysvetľovanie jej pravidiel si asi môžeme ušetriť. Dovoľte len jednu prosbu: Neskúšajte to!2. miesto: Extrémne žehlenie

Žehlenie doma v obývačke sa rýchlo stane nudnou rutinou. Preto niektorí vykonávajú túto svoju obľúbenú domácu prácu vonku v prírode – napríklad na  skalách, pod vodou alebo počas cyklistickej túry. Extrémne žehlenie pochádza z Anglicka. Konajú sa v ňom dokonca aj Majstrovstvá sveta.3. miesto: Extrémny hecking

Názov tejto disciplíny je odvodený z nemeckého slova „ Hecke“ (krovie, živý plot). Nemá teda nič spoločné s online kriminalitou, ale ide v nej o preskakovanie živého plotu záhrady.