Chytré deti sa už teraz pripravujú na cestu do školy

29.10.2012

Všedný deň ponúka množstvo možností, ako si udržiavať zdravie a kondíciu – aj pre deti. Pokiaľ je to možné môžu chodiť do školy pešo, alebo v staršom veku na bicykli. Tip pre rodičov prváčikov: Trénujte spolu správne správanie sa na ceste do novej školu už cez prázdniny!

Pravidelný pohyb je dôležitý pre každého – ale hlavne pre deti. Ten, kto je od mladého veku telesne aktívny, posilňuje svoje kosti, buduje si svalstvo a zlepšuje svoje motorické schopnosti. Je veľmi dobré, keď sa súčasťou bežného dňa stane čo najviac pohybu. Chôdza do školy alebo jazda na bicykli sú najlepším štartom do dňa.


Tip pre rodičov: Trénovať s deťmi cestu do školy

K zaručeniu čo najväčšej miery bezpečnosti by mali byť práve školu začínajúce deti upozorňované na možné nebezpečenstvá. A to tak, aby si to čo najlepšie zapamätali. Rodičia malých školákov by mali využiť posledné dni prázdnin tak, že si spolu so svojimi deťmi niekoľko krát prejdú cestu do školy. V ideálnom prípade sprevádzajú rodičia svoje deti istý čas aj na začiatku školského roka. A postupne by sa mali zo sprevádzania „vytratiť“.


Niektorí dospelí si myslia, že pre deti je najbezpečnejšie, keď ich budú voziť do školy autom. Tak to ale nie je. Okrem iného takáto ranná rodičovská taxi služba často spôsobuje pred školami dopravný chaos. A to samozrejme tiež zvyšuje riziko úrazov detí.


Do školy na bicykli: Len s prilbou a na bezpečnom bicykli

Starší žiaci často využívajú na cestu na vyučovanie aj svoj bicykel. Dôležité pri tom je, aby vždy jazdili s prilbou na hlave, aby bol ich bicykel vybavený všetkými zákonom predpísanými doplnkami a bol vo výbornom technickom stave. 


V prípade technických problémov pomôžu odborníci v predajniach Intersport. Tam môžete využiť servis či kontrolu vašich bicyklov.