Od plážového volejbalu po djubi: Športové hry na pláž

08.06.2012

Leto je najobľúbenejšie ročné obdobie. Potvrdzujú to aj prieskumy. Takmer každý sníva o slnečnom dni strávenom pri jazere, na kúpalisku, alebo pri mori. Aby sme celé dni len tak neležali na slnku, máme tu plážové hry, ktoré nielen pobavia, ale preberú aj krvný obeh. V dnešnom Intersport-Blogu vám ponúkame výber najobľúbenejších hier na pláž.

 


Cross-Boccia

Obdoba hry pochádzajúcej z Talianska, pri ktorej musíte hodom umiestniť gule čo najbližšie k cieľovej guľôčke. „Cross“ pred „Boccia“ znamená, že hru môžete hrať takmer kdekoľvek, teda aj na pláži.

     


Djubi

Dve špeciálne rakety a dve djubi-loptičky – a máte všetko, čo na tento trendový plážový šport potrebujete. Loptičku nehádžete, ale pomocou na nej upevnenej gumičky a rakety ju vystrelíte až do vzdialenosti 30 metrov. Chytáte ju potom tiež pomocou rakety.

 


Frisbee

Lietajúci tanier nesmie na pláži chýbať. Zahrajú si s ním dvaja, ale aj viacerí hráči. Ak nájdete dosť spoluhráčov, môžete vytvoriť dve družstvá. Prihrávkami spoluhráčom sa potom snažíte dostať tanier do súperovej koncovej zóny.

  


Plážový volejbal

Plážový volejbal je viac plnohodnotný šport ako plážová zábavka. V ideálnom prípade ho hrajú na piesku dve družstvá, ktoré delí vyše dva metre vysoká sieť. Ak nie je k dispozícii ihrisko na plážový volejbal, môžu sa hráči rozostaviť do kruhu a prihrávať si loptu „ bagrom“ alebo „prstami“.

 


Futbal a hádzaná

Máte veľ možností, ako si na pláži zahrať futbal. Môžete dokonca použiť nafukovacie brány. Využijete ich aj vo vode pri hádzanej.