Názov značky McKinley nevznikol náhodou

27.04.2015

Zhoda názvu značky McKinley a najvyššieho vrchu Severnej Ameriky (ktorý až do augusta 2015 niesol toto meno) nie je náhodná: McKinley - to je outdoorová a lyžiarska výbava, ktorá vydrží aj v extrémnych podmienkach. Produkty tejto prvotriednej značky dostanete iba v Intersporte.

Použité materiály sú ľahké, odolné a zbalené majú malé rozmery. Pri každom kuse oblečenia venujú dizajnéri pozornosť praktickým vlastnostiam (napr. nohavice šité z elastických materiálov).
Značka McKinley využíva technológie, ktorých účelom je urobiť pobyt v prírode čo najpríjemnejším:

    

Aquamax

Technológia „Aquamax” garantuje nepremokavosť, odolnosť voči vetru a priedušnosť textílií. Pomáha regulovať telesnú teplotu pri športových aktivitách, a to aj v rozdielnych klimatických podmienkach.

 

Dry Plus

„Dry Plus“ od McKinley zaručuje vysoké pohodlie a príjemnú telesnú teplotu. Dry Plus je technológia spracovania vlákien, ktorá rýchlo odvádza pot z tela. Je viacero typov vlákien Dry-Plus a ich spracovania.

 

Sunprotection

Oblečenie McKinley s logom Sunprotection je vyrobené tak, aby chránilo pokožku pred nadmerným UVA a UVB žiarením. McKinley ponúka oblečenie s rôznym stupňom ochrany pred slnkom. Vyjadruje to hodnota UPF („ Ultraviolet Protection Factor“). Stupeň ochrany pred slnečným žiarením, ktorú poskytuje oblečenie McKinley sa pohybuje v rozpätí od UPF 15 do UPF 50.

 

Polygiene

Pot v skutočnosti nezapácha. Je však živnou pôdou baktérií, ktoré zápach spôsobujú. Technológia Polygiene využíva nízke koncentrácie prírodnej soli striebra, ktorá zamedzuje množeniu týchto baktérií a bráni tak vzniku zápachu.