Kde sa konajú tie najzaujímavejšie maratóny?

07.02.2012

Beh nočným Las Vegas? Boj s egyptskou púšťou? Alebo si radšej užiť atmosféru v New Yorku? Ak beháte maratóny, máte na výber z mnohých mimoriadnych podujatí. Intersport-Blog vám dnes pomôže vybrať si ten správny maratón.

 

Maratón je vytúženým cieľom mnohých rekreačných športovcov. Okrem mimoriadnych športových výkonov, s ktorými je táto udalosť nerozlučne spojená, ohromujú často už len miesta konania a atmosféra bežeckých podujatí. Na New-York-City-Marathon napríklad vyrazí dych počet účastníkov: v roku 2011 dobehlo do cieľa 47323 športovcov (229 z nich bolo z Rakúska a iba 19 zo Slovenska). New-York-City-Marathon patrí od roku 2006 spolu s pretekami v Bostone, Londýne, Berlíne a v Chicagu medzi World Marathon Majors (WMM). Najbližšie sa ho môžete zúčastniť 4. novembra 2012.

 

Okrem týchto veľkých podujatí priťahujú medzinárodný záujem aj iné behy: Pre tých, ktorých lákajú antické pamiatky, bude jedinečným zážitkom „Egyptian Marathon“ v egyptskom Luxore. Štartuje sa pred obrovským chrámom kráľovnej Hatšepsovet, jednou z najzachovalejších stavieb starovekých Téb. Najbližší termín: 25. január 2013.

 

Tí, čo obľubujú hazardné hry, si môžu čas v Las Vegas spestriť účasťou na behu „Rock ´n´ Roll-Marathon“ . Je to najväčší nočný maratón na svete. Najbližší termín je 2. decembra 2012.

 

Za najkrajší maratón v Karibiku je považovaný „ Barbados Run“. Počas celého maratónu si bežci užívajú výhľad na more. Barbados Run je ideálnym tipom pre všetkých športovcov, ktorí chcú aspoň na chvíľu uniknúť stredoeurópskej zime, koná sa totiž tradične začiatkom decembra.

 

Rekreační športovci, ktorí ešte nenavštívili Disney World, by si mali svoju prvú návštevu naplánovať na január. Walt Disney World Resort Orlando (Florida) bude tento rok dejiskom mimoriadneho bežeckého podujatia („Walt Disney World Marathon Weekend“). Ak sa chcete zúčastniť, poznamenajte si do kalendára: 10. až 13. január 2013.

   

V našom zozname by sme mohli určite ešte pokračovať. Na dnes to však bude všetko, je predsa čas na ďalší tréning, dnes zrejme pre ľadové počasie na bežeckom páse…

Fotografie (chronologicky): Martineric from Lille France; pixelio.de / Wieland Müller, Florentine, Axel Rahne, Michael Lowin