Prečo si mám pri kúpe nových bežeckých topánok zobrať so sebou tie staré?

30.12.2011

Prv než sa svojich opotrebovaných bežeckých topánok nadobro zbavíte, využijete ich ešte posledný raz pri kúpe nových. Na nákup nových topánok si vezmite tie staré najmä v prípade, že si idete bežeckú obuv kupovať po dlhšej dobe. Špecialisti z Intersportu totiž na základe analýzy Vašich dosluhujúcich topánok dokážu napríklad stanoviť problém, ktorý vás už možno dlhšiu dobu pri behu trápi. Pri nových topánkach sa tak tomuto problému vyhnete.

Nové bežecké topánky by mali byť optimálne prispôsobené Vašim potrebám. Pomocou špeciálneho skenera Vám v Intersporte nohy presne zmerajú a odhalia prípadné nedostatky chodidiel, napríklad zníženú klenbu, plochú nohu, priečne plochú alebo vyklenutú nohu. Vo vybraných predajniach majú k dispozícii tiež moderný systém na analýzu Vašeho došľapu pri behu. Tento systém odhalí prípadné chyby držania chodidla alebo našľapovania.

Úpravou podrážky alebo použitím špeciálnych vložiek je potom možné tieto chyby zmierniť alebo úplne odstrániť. Málokto vie, že Vaša pravá a ľavá noha sa môžu líšiť. So špeciálnou vložkou do topánok môžete rozdiely vyrovnať. Takéto vložky sú vhodné aj pre normálne chodidlá, šetria ich pred únavou a udržujú v správnej polohe. To sa potom pozitívne odrazí na prenášaní sily a umožní Vám zvýšiť výkonnosť. Na základe informácií, ktoré získajú predajcovia v Intersporte analýzou Vašich nôh i opotrebovaných topánok, Vám potom vedia vybrať z ponuky obuv najlepšie vyhovujúcu Vašim potrebám a športovým návykom.