Potrebujem na fitnes tréning špeciálnu obuv?

07.10.2011

Ešte stále sú ľudia, ktorí s jednými teniskami absolvujú všetky svoje športové aktivity: fitnes tréning, turistiku, futbal, volejbal alebo tenis; lyžovanie či korčuľovanie je už niečo iné. A pritom práve športová obuv do značnej miery ovplyvňuje výkon, ale aj radosť zo športu a motiváciu.

Podstatný je vždy správny tvar, a ten je v Intersport dôležitý. So špeciálnou analýzou chodidiel Vám v predajniach Intersport pomôžu vybrať individuálny Top model z každého typu športovej obuvi (lyžiarska, bežecká, fitnes obuv atď.).

Aj pre oblasť fitnes existuje sortiment pozostávajúci zo špeciálne vyvinutej obuvi, ktorá spĺňa individuálne potreby. Odhliadnuc od špecifík jednotlivých modelov, sú všetkým spoločné niektoré základné znaky. Podrážka, má byť protišmyková a nefarbiaca podlahu. Okrem toho by mala dodatočne prispievať k tlmeniu. Ako materiál sa používa buď prírodný kaučuk, alebo syntetická guma. Prvý je mäkký a veľmi priľnavý, druhý tvrdý a odolný voči oderu.

Nad podrážkou ležiaca vrstva obuvi sa nazýva medzipodrážka a stará sa o prvotriedne tlmenie, spoľahlivé vedenie nohy a bezpečnú stabilitu. Pri častých veľmi prudkých pohyboch pri fitnes tréningu musí byť noha dobre podopretá. Aj tu hrá nezastupiteľnú úlohu vedenie nohy a tlmenie. Hlavne pri prudkých nášľapoch a dopadoch pri skákaní musí obuv absorbovať enormnú záťaž a chránila kĺby a chrupavky pred prudkými nárazmi.

Zvršok, najvrchnejšia časť obuvi, môže byť nízky, alebo siahať nad členok. Vysoký zvršok zabezpečuje veľmi pevné držanie a stabilitu. Nízka obuv poskytuje viac voľnosti pri pohybe. Dôležité je aj to, aby mal použitý materiál vysokú priedušnosť a umožňoval dobrú cirkuláciu vzduchu.