INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Beh v zime: naše tipy na trénovanie a beh v tme ::
|Viac

Beh v zime: naše tipy na trénovanie a beh v tme

23.01.2018

Nedajte sa zimou alebo tmou odradiť od toho, čo ste si predsavzali a čo máte radi! Beh pred úsvitom alebo počas hmlistého večera môže byť vďaka správnemu odevu a vybaveniu bezpečný a príjemný.

 

 

Beh robí bežca bežcom. Vnútorný hlas vám našepkáva, aby ste neprestávali ani vtedy, keď ste unavení. Ako popredný predajca bežeckej výbavy vám INTERSPORT v tomto smere rozumie. Vieme, že vaša hnacia sila a vôľa udržiavať výkon nezamrznú iba preto, že teplota na teplomere klesne, alebo slnko zapadne. Zima a tma sú pre bežcov výnimočnými výzvami. Správny odev zabezpečí, že beh bude bezpečnou a príjemnou aktivitou aj vtedy, keď podmienky vonku nie sú ideálne.

 

Majte telo v teple

Obliekanie sa do studeného počasia môže vyžadovať trochu správnej vyváženosti. Aký trik v tom spočíva? Oblečte sa dostatočne teplo, aby ste sa cítili komfortne, ale nepreháňajte to. Koniec koncov, bežec si vytvára vlastné teplo! Odporúčame priliehavé bežecké nohavice a teplú bundu, ktoré vám umožnia voľný pohyb a nebudú príliš objemné. Pre zimný beh použite oblečenie vyrobené z funkčných vlákien, ktoré sú vodoodpudivé alebo nepremokavé. Patenty na rukávoch a lem takisto zabezpečujú odolnosť proti vetru a udržanie telesnej teploty.

 

Zakryte si exponované miesta na tele

Čo urobiť s odkrytými časťami tela ako ušami, krkom a rukami? Vieme, že aj dlho potom, čo sa vaše telo zahrialo, vám je na ne zima. Odporúčame, aby ste si ich zakryli doplnkami, ktoré ich udržia v suchu, aj keď sa budete potiť. INTERSPORT ponúka veľký výber čiapok, nákrčníkov a rukavíc, odvádzajúcich vlhkosť a pot, navrhnutých špeciálne pre bežcov. Takisto dôležité sú aj správne ponožky. Pár bežeckých ponožiek z vlnenej zmesi urobí veľa a udrží vaše nohy v teple bez toho, aby ste sa vzdali pohodlia.

 

Bezpečnosť nadovšetko

Denné povinnosti často vedú bežcov k tomu, aby behali pred východom slnka alebo po zotmení. Ak beháte potme, je každopádne veľmi dôležité zvýšiť vašu viditeľnosť pre motoristov. Odporúčame oblečenie jasnej farby vyrobené z reflexného materiálu. Okrem toho noste čelovku, aby ste videli a boli videní.

 

Dávajte si pozor

Bežecký batoh alebo opasok je výborný spôsob, ako mať kľúče, OP alebo aj telefón v bezpečí. A navyše v ňom môžete mať hocičo iné, čo počas behu potrebujete. Ak vás motivuje pulzujúca hudba, používajte iba jedno slúchadlo, alebo majte hlasitosť nastavenú tak nízko, aby ste stále mohli vnímať vaše okolie.

 

Inými slovami, bežecké topánky netreba zavesiť na klinec iba preto, že je vonku zima a zapadlo slnko. Vďaka týmto tipom môžete behať bezpečne a pohodlne aj v studenom počasí a tme.