INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Čistenie a ošetrovanie softshell a textílií s membránou ::
|Viac

Čistenie a ošetrovanie softshell a textílií s membránou

23.03.2017

Aby softshelly aj textílie s membránou nestrácali svoje vlastnosti, udržiavajte ich čisté a obnovujte ich hydrofóbnu úpravu.

To znamená, že s textíliou by nemali prísť do kontaktu oleje a tuky, ak je oblečenie znečistené, treba ho vyprať a obnoviť hydrofóbnu úpravu. Aby ste mali istotu, že pri starostlivosti nepoškodíte textíliu alebo membránu (ak je ňou oblečenie vybavené), vždy dodržiavajte inštrukcie na ošetrovanie uvedené na štítku.

Väčšinu softshellov aj oblečenia s membránou je možné prať v práčke v teplej alebo studenej (nikdy nie v horúcej) vode na programe na jemné pranie v špeciálnom pracom prostriedku ako napríklad McKINLEY MULTI WASH alebo aj v bežnom pracom prášku. Nepoužívajte tekuté pracie prostriedky, lebo môžu zablokovať priedušné póry tkaniny alebo membrány. Tiež nepoužívajte nijaké čistiace prostriedky obsahujúce akékoľvek oleje alebo zmäkčovadlá. Odevy vyplákajte aspoň dva razy, lebo prací prostriedok môže reagovať s hydrofóbnou úpravou a treba ho preto úplne z materiálu odstrániť.

Po vypratí oblečenia, kým je vlhké, znovu aplikujte podľa inštrukcií výrobcu hydrofóbnu úpravu.

Svoje oblečenie ošetrite pred začiatkom mokrého ročného obdobia. Ak však oblečenie periete často, alebo je pravidelne v styku s drsnými povrchmi, mali by ste ho ošetrovať častejšie. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak použijete špeciálny sprej ako McKINLEY UNI PROOF a budete dodržiavať inštrukcie na použitie.

Špeciálne ošetrovacie produkty sú najvhodnejšie na obnovu alebo vytvorenie hydrofóbnej ochrany alebo nepremokavosti, oživenie priedušnosti všetkých tkanín, predĺženie životnosti oblečenia, udržanie výzoru a vlastností látok a na zlepšenie odolnosti oblečenia za mokrého počasia.