INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Technológie, ktoré Vám spríjemnia outdoorové športy ::
|Viac

Technológie, ktoré Vám spríjemnia outdoorové športy

07.03.2017

Funkčné oblečenie v INTERSPORTE vyniká množstvom skvelých technológií. Tie pomáhajú regulovať telesnú teplotu, zabraňujú prieniku vlhkosti dovnútra a dobre chránia pred vetrom a nepriaznivým počasím. Pri kúpe Vášho najobľúbenejšieho kúska si pozorne všímajte logá týchto technológií. V predajni INTERSPORT Vám Váš športový poradca rád presne vysvetlí, ktoré oblečenie bude pre Vás najvhodnejšie.

INTERSPORT umožňuje aj rekreačným športovcom zažiť výhody z nosenia profi materiálov. Pri turistickom oblečení sa využívajú také technológie, ktoré čo najviac spríjemnia pohyb vonku:

 

Aquamax

Technológia „Aquamax” garantuje nepremokavosť, odolnosť voči vetru a priedušnosť textílií. Pomáha regulovať telesnú teplotu pri športových aktivitách, a to aj v rozdielnych klimatických podmienkach. Aquamax membrána je regulačná vďaka izolovaným švom a lemom.

   
 

Aquapel®

„Aquapel“, revolučná textilná technológia od Nanotexu, poskytuje pokročilý stupeň ochrany pred vodou a snehom. Vďaka patentovanému postupu sa látky stávajú vodoodolnými bez toho, aby zmenili svoju textúru. Oblečenie tak zostáva priedušné a pohodlné. Aquapel® technológia je navyše šetrná voči životnému
prostrediu.

   
 

Dry Plus

„Dry Plus“ od McKinley zaručuje vysoké pohodlie a príjemnú telesnú teplotu. Dry Plus je technológia spracovania vlákien, ktorá rýchlo odvádza pot z tela. Poskytuje maximálny komfort pri aktívnej telesnej záťaži. Špeciálne upravený povrch vláken zabezpečuje rýchly transport vlhkosti zvnútra oblečenia na povrch. Existuje viacero typov vlákien Dry Plus a ich spracovania.

   
 

Sunprotection

Oblečenie McKinley s logom Sunprotection je vyrobené tak, aby chránilo pokožku pred nadmerným UVA a UVB žiarením. McKinley ponúka oblečenie s rôznym stupňom ochrany pred slnkom. Vyjadruje to hodnota UPF („ Ultraviolet Protection Factor“). Stupeň ochrany pred slnečným žiarením, ktorú poskytuje oblečenie McKinley sa pohybuje v rozpätí od UPF 15 do UPF 50.

   
 

Polygiene

Pot v skutočnosti nezapácha. Je však živnou pôdou baktérií, ktoré zápach spôsobujú. Technológia Polygiene využíva nízke koncentrácie prírodnej soli striebra, ktorá zamedzuje množeniu týchto baktérií a bráni tak vzniku zápachu. Keď sa však tieto baktérie živia potom a rozmnožujú, následne vzniká nepríjemný zápach. Polygiene® je veľmi efektívnym antimikrobiotikom, ktoré zastaví a natrvalo zamedzí množenie baktérií a húb spôsobujúcich zápach. Pritom nenapáda baktérie, ktoré sú prirodzenou súčasťou našej pokožky. Bez baktérií spôsobujúcich zápach si budete môcť dlhšie užívať pocit sviežosti. Takto môžete nosiť oblečenie viackrát a nebudete ho musieť často prať. Technológia Polygiene® spĺňa najprísnejšie normy pre ochranu pokožky a hygienu. Dobre sa znáša s baktériami, ktoré sú prirodzenou súčasťou našej pokožky, a je dokonca povolená pri nosení bandáží. Technológia Polygiene® je certifikovaná podľa bluesign®, spĺňa tak najvyššie ekologické štandardy pre textílie, a je aj v zozname akceptovaných produktov Oeko-Tex®.

   
 

Ventmax

Všestranný partner pri športe. Pri akýchkoľvek outdoorových aktivitách udržiava VENTMAX príjemný pocit tepla, reguluje telesnú teplotu a zabraňuje zbytočnému poteniu. Je vetruodolný, priedušný a vďaka jemným materiálom sa príjemne nosí.

   
 

LYCRA® SPORT

Materiál LYCRA® SPORT kombinuje technológiu strečových vláken s prísnymi testovacími normami pre úžitkové vlastnosti textílií – výsledok dlhoročnej inovácie a textilnej vedy vo svete športu. Látka LYCRA® SPORT bola špeciálne vyvinutá pre športové aktivity, ktoré vyžadujú, aby látka bola ľahká, priedušná, zabezpečila podporu svalov a voľnosť pohybu.

   
 

Primaloft

Podšívka v outdoorových bundách pre vynikajúcu tepelnú izoláciu. Ľahký materiál, malý objem, rýchlo schne a ľahko sa udržiava.