INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Jedinečné športové podujatia spojené do jednej série, TO JE 123athlon na LIPTOVE! ::
|Viac

Jedinečné športové podujatia spojené do jednej série, TO JE 123athlon na LIPTOVE!

02.06.2015

5 alebo 10 kilometrový nočný beh mestom Liptovský Mikuláš s neopakovateľnou atmosférou.

Už po štvrtý raz sa centrom Liptovského Mikuláša pobeží nočný súťažný beh pre amatérskych bežcov - Nightrun. Bude sa konať 25.júla s predpokladaným štartom o pol desiatej večer. Jeho trasa povedie rovnako ako minulý rok z Námestia Osloboditeľov cez pešiu zónu k Dominante, Podtatranského ulicou a späť na námestie, k stanici a opäť na námestie, čím sa ukončí päťkilometrový okruh pre začínajúcich bežcov. Tí zdatnejší si celý okruh môžu absolvovať dva krát a pokoriť tak 10 km hranicu. Minulý rok sa na štartovú čiaru postavilo takmer 260 bežcov.

„Trať je nenáročná, s celkovým prevýšením len 40 metrov a pobeží sa na asfalte a betóne“, hovorí k preteku hlavná organizátorka, Martina Kaliská z agentúry EventPRO. „Pokiaľ uvažujete o behaní, nie je lepší začiatok než tento. Skvelá atmosféra, veľa ľudí pri trati a zaujímavé zákutia centra mesta. A to všetko len na 5 kilometroch a v noci. Nightrun má svoju neopakovateľnú atmosféru“, dodáva.

V porovnaní s minulým rokom je trasa behu nezmenená. Aj v tomto roku sme podujatie obohatili o program pre rodiny s deťmi:  minipreteky detí a rodinný beh okolo námestia.

Výška štartovného je:

  • 12 eur - pri registrácii od 1. 4. 2015 do 28. 6. 2015 

  • 15 eur - pri registrácii od 29. 6. 2015 do 22. 7. 2015 

  • 25 eur - pri registrácii na mieste konania preteku

Pretek je súčasťou trojice športových podujatí na Liptove pre širokú verejnosť s názvom 123athlon. Zmyslom série je na každom preteku pridať jednu športovú disciplínu. Horský bicykel pribudne 08.augusta na Vysokohorskom duatlone na Hrabove a plávanie 22.augusta na INTERSPORT cross triatlone na Liptovskej Mare.

Na oficiálnej facebook stránke podujatia sa môžete dozvedieť a pridať aj k tréningovým skupinovým behom, ktoré sa organizujú pred podujatím Nightrun Liptovský Mikuláš.

Viac informácií na  www.123athlon.sk.