INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Koncom júla obohatí L.Mikuláš opäť nočný beh mestom ::
|Viac

Koncom júla obohatí L.Mikuláš opäť nočný beh mestom

10.07.2014

Tretí ročník Nightrunu Liptovský Mikuláš obohatia sprievodné podujatia

Už po tretí raz sa centrom Liptovského Mikuláša pobeží nočn. súťažn. beh pre amatérskych bežcov, Nightrun. Bude sa konať 26.júla spredpokladan.m štartom o pol desiatej večer. Jeho trasa povedie rovnako ako minul. rok: z Námestia Osloboditeľov cez pešiu zónu k Dominante, Podtatranského ulicou a späť na námestie, k stanici a opäť na námestie, čím sa ukončí päťkilometrov. okruh pre začínajúcich bežcov. Tí zdatnejší si cel. okruh môžu absolvovať dva krát a pokoriť tak 10 km hranicu. Minul. rok sa na štartovú čiaru postavilo takmer 160 bežcov.

„Trať je nenáročná, s celkov.m prev.šením len 40 metrov a pobeží sa na asfalte a betóne“, hovorí k preteku hlavná organizátorka, Martina Kaliská z agentúry EventPRO. „Pokiaľ uvažujete o behaní, nie je lepší začiatok než tento. Skvelá atmosféra, veľa ľudí pri trati a zaujímavé zákutia centra mesta. A to všetko len na 5 kilometroch a v noci. Nightrun má svoju neopakovateľnú atmosféru“, dodáva.

V porovnaní s minul.m rokom je trasa behu nezmenená. Zmenou prešiel program, ktor. sa rozšíril o minipreteky detí a rodinn. beh okolo námestia. Počas behu zahrá na námestí miestna legendárna kapela Barbarossa.

Cena 12 eur za štartovné trvá len do 17.júla, po tomto termíne a na mieste je to 15 eur. Pretek je súčasťou trojice športov.ch podujatí na Liptove pre širokú verejnosť s názvom 123athlon. Zmyslom série je na každom preteku pridať jednu športovú disciplínu. Horsk. bicykel sa pridá 16.augusta na Vysokohorskom duatlone o cenu Žiarskej chaty a plávanie sa pridá 23.augusta na INTERSPORT cross triatlone na Liptovskej Mare.

Na oficiálnej facebook stránke podujatia sa ktokoľvek môže dozvedieť a pridať aj k tréningov.m skupinov.m behom, ktoré sa organizujú pred podujatím Nightrun Liptovsk. Mikuláš.

Viac informácií na www.123athlon.sk.

Fotogalerie z minulého ročníku:


Kontakt a viac informácií:

Lubomir Cech
Communications Director
Stodola Communications

lubomir.cech_(a)_stodo.la

0907 522 073

www.stodo.la