INTERSPORT Slovenská Republika :: Aktuality - Novinky :: - Veľké preliezanie: „beh cez prekážky“ je v trende ::
|Viac

Veľké preliezanie: „beh cez prekážky“ je v trende

09.05.2014

Prebehnúť čo najrýchlejšie na rovnej dráhe z A do B, to je hudba minulosti: prichádzajú prekážkové behy. Ponúkajú zmenu, sú výzvou pre zúčastnených a podporujú pocit spoločného zážitku. Blog INTERSPORTu sa preto vydal na prieskum.

Aj v športovcovi sa skrýva dieťa. Pamätáte si ešte, keď ste ako dieťa vždy neomylne zamierili k najbližšej mláke? Ako ste sa naháňali cez lúky a lesy, alebo skúmali mestské rumoviská? Pamätáte si aj, akí ste boli šťastní? Čoskoro opäť potečú hormóny šťastia – nový športový trend je čoraz obľúbenejší aj na Slovensku. Prvé preteky „Tough Guy Race“ sa, mimochodom, konali v roku 1986 neďaleko Birminghamu v areáli so zvučným menom „Killing Fields“.

Cesta je dobrodružstvo. Či už sa to nazýva Crossrunning, Trailrunning, Adventure-Running alebo parkúr, bez cez prekážky je v kurze. Jedno majú behy cestou-necestou, divočinou a veľkomestom spoločné: Cesta je cieľ. Preto je trasa plná prekážok, buď prírodných, alebo umelých: ideálne sa na tu hodia jamy s bahnom, drevené konštrukcie, pneumatiky, baly slamy a lezecké steny. Jednej veci sa pri behu cez prekážky treba v každom prípade vyhnúť: nude.

Trápenie má zmysel. Rôznorodé prekážky, nerovný povrch a nezvyčajné pohyby, ktoré pri dobrodružnom behu vykonávame, zlepšujú koordináciu a posilňujú svalstvo – kouč z Intersportu upozorňuje, že určite nesmieme zabudnúť na kvalitnú obuv. Intenzita námahy kolíše pri behu cez prekážky oveľa viac ako pri „normálnom“ džogingu, prekážkový beh vám opakovane vyháňa pulz do neba, presne ako pri intervalovom tréningu. Keďže niektoré prekážky prekonáte iba so vzájomnou pomocou, posilňujú aj spoločenského ducha. Okrem toho je príjemné, keď sa po behu s ostatnými porozprávate o svojich „hrdinských činoch“. Vyskúšajte si to!

Ak potrebujete kvalitnú obuv na Trailrunning, navštívte svoju predajňu INTERSPORT.

Viac informácií na adrese: http://www.trophyrunners.de/laufevents/hindernislauf/